11 Eylül saldırıları ve koronavirüsü bilen The Simpsons, salgına yakalanan oyuncu Tom Hanks'i de bildi! - Son Dakika

11 Eylül saldırıları ve koronavirüsü bilen The Simpsons, salgına yakalanan oyuncu Tom Hanks'i de bildi!

14.03.2020 08:23

Simpsons dizisinin en meşhur olduğu alanlardan biri de geleceği tahmin etmesi. Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyanın hayatını tehdit eden koronavirüsü bilen The Simpsons'ın Tom Hanks'i de bildiği iddia edildi. Bakın nasıl...

1
Dünyanın en ünlü animasyon dizisi Simpsonlar (The Simpsons) yine bir kehanet söylemiyle gündemde. Hayranları, dizinin, Tom Hanks'in koronavirüse yakalanacağını önceden tahmin ettiğine inanıyor. Dizinin 2007 yapımı TV filmi versiyonunda Tom Hanks bir reklam filmi sahnesinde görülüyor. Reklamda Büyük Kanyon sıkıcı olduğu için yerine konan yeni Büyük Kanyon tanıtılıyor. Hanks reklamda "ABD hükümeti güvenilirliğini kaybetti, o yüzden benimkini ödünç alın" mesajı veriyor. Aktör ardından, "Ben Tom Hanks, beni şahsen görürseniz lütfen beni bırakın" diyor. Teori, diğer kehanetlere göre gerçek hayattan biraz uzak kalsa da dizinin sıkı hayranları Tom Hanks'li bölümü Simpsonlar'ın tahminleri listesine ekliyor.
2
Simpsons hayranları sosyal medya paylaşımlarında 2007 yılında yayınlanan bölümdeki Tom Hanks'in ifadelerini dünkü karantina açıklaması ile örtüştüğünü belirtiyor.

3
Koronavirüs
Koronavirüs
Simpsonlar dizisinin sadık seyircileri, animasyon komedinin corona virüse yıllar önce yer verdiğini düşünüyor. Dizinin 1993'te yayınlanan bir bölümünde, Japonya'dan yayılan Osaka Flu adlı virüsten söz ediliyor.
4
Japonya'da meyve suyu işçileri paketleme yaparken, işçilerden biri, "Müdüre grip olduğumu söyleme lütfen" diyor ve sonra kutunun içine öksürüyor. Böylece virüs, kutuyla birlikte ABD'ye taşınıyor. Ülkede pek çok kişi hastalanıyor.
5
Dizinin hayranları, Çin'in Vuhan kenti yerine Japonya'dan yayılan bir virüsten söz etmesiyle Simpsonlar'ın küresel bir olayı daha 27 yıl önce öngördüğü görüşünde.
6
Trump'ın başkanlığı
Trumpın başkanlığı
The Simpsons bölümlerinin gerçek çıkması hakkında yanlış bilinen bazı durumlar ve manipüle edilen şeyler var ancak şu bir gerçek ki bundan yıllar yıllar önce Simpsons'ın bir bölümünde Trump'ın başkanlığından söz ediliyor. Yeni başkan Lisa Simpson, "Sizin de bildiğiniz gibi, Başkan Trump'tan bize oldukça yüklü bir bütçe çatlağı miras kaldı" diyor ve kendisinden önce Trump'ın başkan olduğunu söylüyor. Bu bölüm, 2000 yılında yayınlanan Bart to Future bölümünden. (Bart'ın geleceğe dönüşü)

7
Bu kehanete göre Trump'tan sonra Amerika'nın başkanı bir kadın olacak. Trump'ın zaten bir kadın adayla yarışıp başkan olduğunu düşünürsek, bu teorinin gerçekleşme ihtimali de oldukça yüksek gibi görünüyor.
8
İşte Simpsons'ın diğer gerçekleşen kehanetleri
İşte Simpsonsın diğer gerçekleşen kehanetleri
9
Super Bowl'da Lady Gaga
Super Bowlda Lady Gaga
Serinin Lady Gaga'nın Super Bowl'daki şovunu beş yıl öncesinden tahmin ettiği de ortaya çıkmıştı.
10
Disney-Fox birleşmesi
Disney-Fox birleşmesi
Son olarak dizide geçip yakın zamanda gerçek olan başka bir şey ise Walt Disney'in 20th Century Fox'u satın alması.
11
Dizinin 8 Kasım 1998'de yayınlanan bölümünde 20th Century Fox tabelasının altında 'Walt Disney Co'nun bir bölümü' yazısı görülüyor.
12
11 Eylül saldırıları
11 Eylül saldırıları
Çizgi filmin 1997 yılında yayınlanan bir bölümünde Lisa'nın elindeki derginin kapağında 9 -11 yazdığı düşünülüyor. Ayrıca 11'i ikiz kulelerin oluşturması da 11 eylül saldırıları hakkındaki komplo teorilerini güçlendiriyor.
13
1993'teki bir bölümde ise duvardaki tabloda ikiz kulelere benzer bir yapının dumanlar altında olduğu görülüyor.
14
Akıllı telefon öngörüsü
Akıllı telefon öngörüsü
Akıllı telefonlar henüz icat edilmemişken, The Simpsons'ın 1994 yılında yayınlanan Lisa on Ice bölümünde dokunmatik telefon görülüyor. Logoya dikkat ettiniz mi?
15
1995 yılında yayınlanan 6. sezon 5. bölümde ise akıllı saat görülüyor. Apple'ın sıkı bir Simpsons fanı olduğunu söylersek yanılmış olmayız herhalde.
16
Yeni Star Wars filmleri
Yeni Star Wars filmleri
Ayrıca, Star Wars'ın yeni filmlerinin çekileceğini de bilmişti.
17
The Simpsons serisinde geçen ve önümüzdeki günlerde olması konuşulan diğer kehanetler...
The Simpsons serisinde geçen ve önümüzdeki günlerde olması konuşulan diğer kehanetler...
Aç gözlü şirketler çevresel bir faciaya sebep olacak ve kirletilmiş alandan korunmak için bir kubbe kurulacak.
18
Angelina Jolie ve Brad Pitt kötü bir boşanma sonrası stresten kilo alacaklar.

19
Trump'tan sonra Amerika'nın başkanı bir kadın olacak.
20
Facebook'un algoritması sahte haberleri işaretlemeye başlayacak, aynı zamanda gizli alayı da saptayabilecek böylece insanların kafası karışmayacak.

Son Dakika 11 Eylül saldırıları ve koronavirüsü bilen The Simpsons, salgına yakalanan oyuncu Tom Hanks'i de bildi! - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement