11 Farklı İşte Çalışıyor - Son Dakika

11 Farklı İşte Çalışıyor

28.06.2013 09:51

David Day isimli İngiliz genç, 6'sı gönüllü 5'i ücretli olmak üzere tam 11 işte çalışıyor.

1
David Day isimli İngiliz genç, 6'sı gönüllü 5'i ücretli olmak üzere tam 11 işte çalışıyor.
2
Haftanın 50 saatini çalışarak geçirdiğini belirten David, boş oturmaktan nefret ettiğini söylüyor.
3
“Britanya'nın en çalışkanı mı?” sorusuyla haberlere konu olan 21 yaşındaki David Day, İngiltere'nin Nottingham şehrinde yaşıyor.
4
Çeşitli okulların yemekhanelerinde garson ve asistan, Notts County futbol kulübünde hizmetli, toplum merkezi görevlisi ve Primark mağazasında tezgâhtar olarak çalışan David, bunlar yetmezmiş gibi bir de 6 ayrı işte gönüllü olarak emek harcıyor.
5
David, bir gençlik grubuna, St John Ambulans Servisi'ne ve bir spor merkezine, hiçbir karşılık beklemeden gönüllü olarak çalışıyor.
6
İlk işini, 10 yaşındayken bir kilisede gönüllü olarak yaptığını söyleyen İngiliz genç, ilk ücretli işini ise sadece 12 yaşındayken yaptığını belirtiyor ve ekliyor:
7
“Para kazanmak iyi, ama bu benim çok da umurumda değil. İnsanlara yardım etmek ve hoşuma giden bir iş yapmak benim için daha önemli.”
8

Son Dakika 11 Farklı İşte Çalışıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı