11 Milyon Tonluk Devasa Kaya - Son Dakika

11 Milyon Tonluk Devasa Kaya

29.06.2013 17:41

Yüz binlerce kişinin akınına uğradı

1
Sıradışı şekilleriyle turistlerin gözbebeği haline gelen yapılar ve oluşumlar görenleri büyülüyor. İşte Fransa'dan tutun da Afrika ve Balkanlar'a dek uzanan sıradışı yapılar...
2
Fransa'daki Saint Michel d'Aiguilhe adlı kayalık 85 metre yüksekliği ve 268 taş basamağıyla görenleri şaşırtıyor.
3
4
Kolombiya'daki El Penon de Guatape kayalığı ise 385 metre yükseklikte ve yaklaşık 11 milyon ton ağırlığında. Her yıl binlerce kişi bu devasa kayayı görmek için bölgeye akın ediyor.
5
6
7
8
Üzerinde kale inşa edilen Trosky kayalığı Çek Cumhuriyet'inde bulunuyor. Kale 14. yüzyılında, baba oğul adı verilen 47 ve 57 metre yüksekliği olan 2 kayalık üzerinde inşa edilmiş.
9
10
Gürcistan'ın Katskhi köyünde bulunan doğal bir kireçtaşı kayalığı yaklaşık 40 metre yükseklikte ve küçük bir nehir vadisinde yer alıyor. Kayalığın üzerinde küçük bir klise bulunuyor.
11
12
Nijerya'nın başkenti Abuja'nın kuzeyinde yer alan 725 metrelik çapı bulunan Zuma kayalığı, doğal güzelliğiyle yerli ve yabancı turistlerinin akına uğruyor.
13
14
396 metre yükseklikteki Sugarloaf dağı kayalığı, Brezilya'nın Guanabara körfezi'nde bulunuyor. Üzerinde teleferikle çıkılabilen eşsiz manzaraya sahip seyir teras bulunuyor.
15
16
Sri Lanka'daki olağanüstü manzara ve yapıya sahip Sigiriya kayalığın üstünde kale ve sarayı bulunuyor. M.Ö 5. yüzyılda manastır olarak kullanılan kayalık daha sonra karalın sarayı olmuş.
17
18
Pico Cao Grande kayalığı 300 metre yüksekliğinde ve Sao Tome Adası'nın güneyinde bulunuyor. Tepesi bulut ve sisle kaplanan inanılmaz jeolojik yapıya sahip.
19
20
Benzersiz yapısıyla görenleri büyüleyen Penyal kayalığı İspanya'da bulunuyor. 332 metre yüksekliği bulunan doğal taş denizin üzerinde bulunuyor.
21
22
Devil kulesi olarak bilinen kayalık, başkan Theodore Roosevelt tarafından 24 Eylül 1906, tarihinde kurulmuş. Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Anıtı olarak tarihe geçen kayalık 386 metre yüksekliğe sahip ve burası her yıl 400 bin kişi tarafından ziyaret ediliyor.
23

Son Dakika 11 Milyon Tonluk Devasa Kaya - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı