11 yaşındaki çocuk, üniversitenin fizik bölümünden mezun oldu! Hedefi ağızları açık bıraktı - Son Dakika

11 yaşındaki çocuk, üniversitenin fizik bölümünden mezun oldu! Hedefi ağızları açık bıraktı

06.07.2021 15:57

Belçika'da Laurent Simons adlı 11 yaşındaki çocuk, inanılması zor bir başarıya imza attı. Laurent, Anvers Üniversitesinin 3 yıllık fizik bölümünü 1 yılda bitirerek en iyi dereceyle mezun oldu. Küçük dahinin hedefi ise ölümsüzlük.

1
Anvers Üniversitesi, Simons'un Mart 2020'den beri fizik bölümünde okuduğunu, diğer öğrencilerin hepsini geride bırakarak lisans diploması almaya hak kazandığını bildirdi.
2
Simmons'un lisans derslerine devam ederken aynı zamanda yüksek lisans dersleri aldığı ve yaz sonunda yüksek lisans programına başlayacağı belirtildi.
3
Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre Simmons "Hedefim ölümsüzlük."
4
"Vücutta mümkün olduğunca fazla sayıda parçayı mekanik parçalarla değiştirmek istiyorum. Bunun için bir yol hazırladım. Bulmacanın ilk parçası kuantum fiziği" dedi.
5
Hedefine ulaşmak için dünyanın en iyi profesörleriyle çalışmak istediğini dile getiren Simmons "Onların beyinlerinin içine bakmak ve nasıl düşündüklerini öğrenmek istiyorum" diye konuştu.
6
7
8
9
10
11

Son Dakika 11 yaşındaki çocuk, üniversitenin fizik bölümünden mezun oldu! Hedefi ağızları açık bıraktı - Son Dakika


YORUMLAR (6)
  • amine özbek: Allah’ın verdiği akılla Allah'a meydan okumayı düşünüyor. Yazık.. Keşke zekasını Allah’ın yoluna harcasaydı da, ahirette, o ölümsüz alemde ebediyen mutlu olsaydı. Cevap Yaz 44 30 Yayından Kaldır
  • abraham tatlıgez: bizdede atakan kayalar diye dahi bir çocuk var annesine babasına nasıl davranacağını bilmez. Cevap Yaz 56 6 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement