12'sinde Yaşlılıktan Öldü! - Son Dakika

12'sinde Yaşlılıktan Öldü!

26.05.2010 21:10

1
Muğla'nın Ortaca İlçesi'ne bağlı Eskiköy Köyü'nde, dede ve ninesiyle oturan 12 yaşındaki Mehmet Ali Şahin, 7 yıl önce yakalandığı 8 milyonda bir görülen yaşlılık hastalığına (progeria) bağlı olarak yaşamını yitirdi.
2
Küçük Mehmet Ali'nin henüz 12 yaşında, 100 yaşındaki insanlar gibi derisi buruşup kemikleri kırılganlaşarak, kalp ve damar gibi yaşlılığa bağlı hastalıklardan yaşamını yitirmesi üzüntü yarattı
3
Ortaca'da dünyaya gelen ve henüz 5 yaşında iken, milyonda bir görülen ve genetik bir hastalık olan ‘progeria' teşhisi konulan Mehmet Ali Şahin, anne- babasının ayrılıp başkalarıyla evlenmesinin ardından, Eksiköy Köyü'nde anneannesi Fennur Şarlak ve dedesi Mehmet Ali Şarlak ile yaşamaya başladı.
4
Tedavisi bulunamayan hastalık nedeniyle zor günler geçiren, 5 yıl önce çeşitli yardım kuruluşları ve hayırseverlerin desteğiyle gönderildiği Almanya'nın Berlin Kenti'nden de umutsuz bir şekilde dönen Mehmet Ali, bugün sabah saatlerinde kalp ve damar hastalıklarına bağlı olarak öldü.
5
Henüz 12 yaşında olmasına rağmen, 100 yaşındaki insanlar gibi derisi buruşup kemikleri kırılganlaşan ve saçları dökülen 90 santim boyunda ve 15 kilogram ağırlığındaki Mehmet Ali'nin, kalp ve damar gibi yaşlılığa bağlı hastalıklardan yaşamını yitirmesi üzüntü yarattı.
6
Bir yandan da böbrek rahatsızlığı bulunan eşinin tedavisi için çırpınan anneanne Fennur Şarlak, yıllarca Mehmet Ali'yi hayata bağlayacak bir ilacın bulunmasını umut ettiklerini, sonunda İzmir'den gelen acı haberle yıkıldıklarını söyledi.
7
Ortaca Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Turgay Artun, bu hastalığın 8 milyonda bir kişide görüldüğünü belirterek şu bilgileri verdi: “Daha çok erkek çocuklarda oluyor. Neden erkek çocuklarda daha fazla olduğu bilinmiyor. Fakat tıp dünyasında genelde genetik olduğu düşünülüyor.
8
Fakat tıp dünyasında genelde genetik olduğu düşünülüyor. Yaş küçük ama görüntü yaşlı bir insan havasında oluyor. Bu hastalığın henüz tedavisi yok. Zeka ve beyin gelişimi etkilenmiyor. Ancak kişi 1 yılda en az 10 yıl yaşlanıyor.”
9
Çevrede ve arkadaşları arasında son derece sevilen, sempatik bir kişiliğe sahip olduğu belirtilen Mehmet Ali Şahin'in cenazesi bugün ikindi vakti Ortaca'nın Eskiköy Köyü'nde toprağa verilecek.
10

Son Dakika 12'sinde Yaşlılıktan Öldü! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın "Doğuştan mesafem var" diyerek maske takmıyordu! Merve Boluğur sorumsuz davranışının karşılığını aldı Türkiye Güzeli yayını terk etti! Fahrettin Koca sorusuna verdiği yanıtla pes dedirtti Yeşilçam'ın tatlı sert babası Hulusi Kentmen'in harabeye dönen evi için harekete geçildi