126 Yıldır Kimsenin Yaşamadığı Perili Köşk Satılıyor - Son Dakika

126 Yıldır Kimsenin Yaşamadığı Perili Köşk Satılıyor

25.05.2016 15:40

1
İngiltere'nin başkenti Londra'nın kaderine terk edilmiş en ünlü mülklerinden biri şimdi yeni sahibini arıyor. Tam 126 yıl boyunca içinde kimsenin yaşamadığı, Georgian dönemin zevkini yansıtan bu görkemli yapının anahtarı 3 milyon sterlini (yani yaklaşık 13 milyon TL) kim verirse ona teslim edilecek.

2
1741 yılında inşa edilen bu malikanenin adı Malplaquet Evi. Aslında aynı tarihte mimar Thomas Andrews tarafından birbirinin benzeri üç tane malikane inşa edildi. Bunlardan sadece iki tanesi günümüze kadar kaldı. Biri de yeni sahibini bekleyen bu yapı.

3
Adını 1709 yılında, Fransız, İngiliz, Hollanda ve Almanlar arasında yapılan Malplaquet Savaşı'ndan alan malikanenin beş tane yatak odası var.

4
Dört katlı binanın birçok odası arsenik yeşiline boyanmış. Çok sayıda odanın duvarları da dini figürlerle süslü.

5
Doldurulmuş hayvan figürleri, görenleri ilk anda ürküten heykeller de yapının odalarında yer alan diğer süslemeler.

6
Kaderine terk edilen yapı 1997 yılında tarihi değeri olan terk edilmiş binaları yaşatmayı amaçlayan Spitalfields Trust tarafından uzun ve zahmetli bir şekilde onarıldı.

7
Ana özelliklerini yitirmemesi için büyük çaba harcanan Malplaquet Evi, "gizemli ev" olarak da anılıyor. Hem dış görünüşü hem de içindeki ayrıntılar bu duyguyu yaratıyor.

8
Beş tane yatak odası bulunan yapının şarap mahzeni, kahvaltı odası, geniş banyo ve tuvaletleri bulunuyor.

9
İçindeki tarihi ögeleri korunarak günümüze kadar gelen Malplaquet Ev, aynı zamanda Londra'nın en tüyler ürpertici evi olarak da anılıyor.

10
Bazıları bunun evi daha da çekici hale getirmek isteyen satış uzmanları tarafından planlı şekilde ortaya atılan bir söylenti olduğunu söylese de ev görenlerin çoğunda aynı hissi yaratıyor.

11
Durum böyle olunca da 3 milyon sterlin verip evi satın alanın kim olacağı merak ediliyor.

12
13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika 126 Yıldır Kimsenin Yaşamadığı Perili Köşk Satılıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement