14 kilo ağırlığındaki İlker'in yaşını duyan kulaklarına inanamıyor! - Son Dakika

14 kilo ağırlığındaki İlker'in yaşını duyan kulaklarına inanamıyor!

07.10.2019 12:53

Bursa'da yaşayan 14 yaşındaki İlker Bayrak, yaşadığı gelişme geriliği sebebiyle 14 kilogram ağırlığında ve 65 santimetre boyunda.

1
İnegöl'de yaşayan ve 2005 yılında dünyaya gelen Adnan ile Elif Bayrak çiftinin çocukları İlker Bayrak, doğduğunda gelişme şikayeti ile ailesi tarafından Bursa'daki hastanelere götürüldü. Burada teşhisi konulamayan Bayrak, daha sonra Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne götürüldü.
2
İlker Bayrak'ın burada yapılan tetkiklerinde, milyonda bir görülen 'Silver- Russell' hastası olduğu tespit edildi. 14 yaşında olmasına rağmen 14 kilogram ağırlığı ve 65 santimetre boyu ile dikkat çeken Bayrak, görenlerin ise ilgisini çekiyor.

3
Doğuştan Silver-Russell sendromu (büyüme ve gelişme geriliği) hastası olan İlker Bayrak'ın, en büyük hayali ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fenerbahçe'nin eski kalecesi Volkan Demirel ile tanışmak.
4
Görenlerin kendisine ilgi gösterdiğini belirten İlker Bayrak, "Görünümümle insanların dikkatini çekiyorum. Evimde eğitim görüyorum, öğretmenlerim evime gelerek bana eğitim veriyor. Ailemi, arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi çok seviyorum. En büyük hayalim, Cumhurbaşkanınımız Recep Tayyip Erdoğan ve Fenerbahçe'nin eski kalecisi Volkan Demirel ile tanışmak'' dedi.

5
'Gittiği her yerde neşe kaynağı '
Gittiği her yerde neşe kaynağı
Çocuğunun 850 gram ağırlığında dünyaya geldiğini belirten baba Adnan Bayrak, "Çocuğumuz doğduğunda 100 gün küvezde kaldı. Gelişmediğinden dolayı hastanelere başvurduk. Ankara'da yapılan incelemelerde 'Silver Russel' adı verilen hastalık teşhisi konuldu. Milyonda bir görülen bir hastalık. Allah, bize nasip etmiş. Türkiye'de bu hastalığı bulunan 3 kişi vardı. Birisi hayatını kaybetti. Onlar, çok özel ve farklı çocuklar.
6
Biz bu konuda çok şanslıyız. Evimizin ve Bursa'nın neşesi oldu. Gittiği her yerde neşe kaynağı haline geldi. Şu anda 8.sınıf öğrencisi, evde eğitim alıyor. İkinci çocuğumuz çok sağlıklı ve normal" diye konuştu.
7

YORUMLAR (11)
  • mossi: hangi konuda şanslısınız,cocuğun hayatı malsef mahvolmuş:( umarım çaresi bulunur bu hastalığn Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ozkul: madem sağlıksız bir çocuğun var otur ona düzgün bir hayat ver ikincisini ne halt etmeye yapıyorsun Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • pes: Akraba evliliği felan mı şu hiç normal değil.Akraba evliliği yapmayın yazık be çoluğunuza çocuğunuza yazık. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika 14 kilo ağırlığındaki İlker'in yaşını duyan kulaklarına inanamıyor! - Son Dakika


Advertisement