14 Milyon Dolara Canları Bağışlanacak - Son Dakika

14 Milyon Dolara Canları Bağışlanacak

23.07.2009 10:27

1
Fok derisinden kıyafet üreten Türk işadamı Hatem Yavuz'un, Namibya'da avlanacak 1 milyon fokun tüm haklarını aldığı ortaya çıktı.

Fok katliamının durdurulması için Yavuz'a baskı yapan uluslararası hayvan hakları dernekleri, 14 milyon dolar ödeyip fokları kurtarmaya çalışıyor. Ama yeterli para toplanamıyor.

2
Hatem Yavuz, Namibya'da 2019 yılına kadar avlanılmasına izin verilen yaklaşık 1 milyon fokun tüm haklarını elinde bulunduruyor. Afrika'nın güneybatısında bulunan Namibya'da, hükümetin bu yıl avlanmasına izin verdiği 95 bin fokun da tek alıcısı olan Türk işadamı Hatem Yavuz, avlanan hayvanların derilerini işleyerek dünyaca ünlü markalara satıyor.

3
Aralarında PETA, 'Atlantic Canadian Anti-Sealing Coalition' (Fok Avına Karşı Atlas Kanada Koalisyonu), 'International Fund for Animal Welfare' (Uluslararası Hayvan Hakları Fonu) ve 'World Society for the Protection of Animals' (Hayvanları Koruma Dünya Derneği) gibi örgütlerin de bulunduğu hayvan hakları savunucuları, geçtiğimiz günlerde Yavuz'a, 'Namibyalı fokları öldürme' diye baskı yapmaya başladı.

4
HSİ ve İFAW, hemen A.B.D, Avustralya, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Danimarka'da bir kampanya başlatarak avın durdurulması için gönüllülerden bağış topladı. İnternet sitelerinden İngilizce olarak, 'Namibya'daki fok katliamını durdurmamıza yardım edin' anonsuyla toplanan yardım, 1.4 milyon doları ancak bulabildi. Yavuz'un talep ettiği 14 milyon dolara ulaşılamayacağının anlaşılması üzerine av yeniden başladı.

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Son Dakika 14 Milyon Dolara Canları Bağışlanacak - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bebek büyüklüğünde kurbağayı gören köylüler dondu kaldı Bu hastalık milyonda bir görülüyor! Uyuyunca haftalarca gözünü açamıyor Bikinisiyle poz veren Kim Kardashian ayaklarıyla dalga konusu oldu Kalp krizi iki can birden aldı! Önce anne sonra göğsündeki bebeği hayatını kaybetti Ölüm sayılarının rekor kırdığı Hindistan'da milletvekili şifa olsun diye inek idrarı içti
Advertisement