1500 Liraya Aldıkları Hurda Otomobili Baştan Yarattılar - Son Dakika

1500 Liraya Aldıkları Hurda Otomobili Baştan Yarattılar

16.06.2018 13:03

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde Namık Işıklı (52) ve oğlu Lutfican Işıklı (21), 1500 liraya aldıkları 1972 model hurda otomobili, 20 bin lira harcayarak orijinaline uygun şekilde yeniden yaptırdı.

1
Otomobil lastik servisi bulunan Namık Işıklı, oğlu Lutfican Işıklı'nın çok sevdiği Murat 124 model otomobilin hurdasını 1500 liraya satın aldı.

2
Çekme belgeli satın alınan otomobil, çekici ile otomobil sanayisine götürüldü.

3
Otomobil, birkaç ustanın elinden geçip iç döşemesinden dış boyasına, motorundan kaportasına kadar 20 bin lira harcanarak yenilendi.

4
Namık Işıklı, 4 yıl süren çabalarının ardından Türkiye'nin dört bir yanından topladıkları orijinal parçalarla aracı ilk günkü haline getirdiklerini söyledi.

5
Aracı 1974'te ilk satın aldığı otomobile benzer hale getirdiğini anlatan Namık Işıklı, "Araç benim ilk satın aldığım aracın aynısı. Bende anısı çok büyüktü.

6
Alın terimle aldığım ilk otomobildi. Bu otomobili de oğlum kullansın diye aldım. Onun da bu tür araçlara merakı var.

7
Birlikte orijinaline uygun şekle getirdik. Çok çaba sarf ettik.

8
Sonunda istediğimiz gibi oldu. Bütün parçaları orijinal. Çok titiz davrandık yaparken. Araç ilk günkü gibi oldu. Oğlum da ben de zevkle biniyoruz" dedi.

9

Aracı görenlerin çok mutlu olduğunu söyleyen Namık Işıklı, "Bizim yaşımızdaki insanların bu araçlarla illa bir anısı oluyor.

10
İlk araçları oluyor. İlk bindikleri, gördükleri araç oluyor. Bizim yaşadığımız yerlerde bu araçların ayrı bir yeri var.

11
Ben bu araca binince gençlik yıllarıma gidiyorum. O günleri hatırlıyorum. Beni mutlu ediyor. Bunu sürmek bana keyif veriyor. Bizim için bir evlat oldu bu. Evladımız gibi seviyoruz" diye konuştu.

12
İşte aracın son hali...

13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika 1500 Liraya Aldıkları Hurda Otomobili Baştan Yarattılar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Metin Yüncü'nün eski eşi, gizemli mesajı yıllar sonra ifşa etti: Kocan seni Songül Karlı ile aldatıyor Alemin Kralı Oben, sabahlığının düğmesini açıp pembe iç çamaşırıyla poz verdi Çobanın dağda bulduğu taş, bölgede tek bir şeyin varlığına işaret ediyor Muhteşem kamuflaj! Fotoğraftaki yılanı kimse göremiyor Boşanma öncesi sınırları yıktı geçti! Kim Kardashian bu kez tamamen soyundu