Son Dakika Haberleri: 18 bin yıl sonra toprağın içinden çıkarıldı! İşte gizemli yaratığın sırrı

18 bin yıl sonra toprağın içinden çıkarıldı! İşte gizemli yaratığın sırrı

11 gün önce

Sibirya'da toprağın içinde bulunan canlının DNA testi sonuçları herkesi şoke etti. O aslında ne köpek ne de kurt. İşte gizemli yaratığın sırrı...

1
Yakusitan'ın kuzeydoğusundaki İngirgirka Nehri yakınlarında 2018 yazında bir toprak kütle içinde köpek yavrusuna benzeyen bir canlı bulundu.
2
Ok gibi sivri olan sütlü dişleri, kadife gibi burnuyla bulunan canlı, başta köpeğe benzetildi. 2 aydan daha az bir yaşa sahip olduğu belirlenen canlının neden öldüğü ise bilinmiyor.
3
Paleontologları heyecanlandıran keşifin ardından yapılacak tüm incelemelerin kamuoyu ile paylaşılacağı açıklanmıştı.
4
Havyanın DNA incelemesi sonuçları kafaları karıştırdı.
Havyanın DNA incelemesi sonuçları kafaları karıştırdı.
Evrimsel Genetik profesörü Love Dalén, Kendine özgü ok ucu gibi dişleriyle hırlar vaziyette bulunan canlının ilk DNA testlerinin bunun bir kurt mu yoksa bir köpek mi olduğunu ortaya çıkaramadığını söyledi.
5
Dalen yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
Dalen yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
Merkez, dünyanın dört bir yanından gelen bütün köpeklerin Avrupa'nın en büyük DNA bankasına sahip, ancak bu durumda ilk denemede tanımlayamadılar. 'Bu ilginç, ya bir köpekse? Yakutistan'daki Kuzey-Doğu Federal Üniversitesi'nin bir parçası olan Kuzey Uygulamalı Ekoloji Enstitüsü'nden Sergey Fedorov, bu çarpıcı fotoğrafları çekti.
6
Fedorov'un sözleri, İsveç bilim adamlarının heyecan verici tweetini tekrarladı:
Fedorovun sözleri, İsveç bilim adamlarının heyecan verici tweetini tekrarladı:
Dave Stanton, bu örnek üzerinde Pontus Skoglund ile birlikte çalışıyor.

18 bin yıl yaşında! Şimdiye kadar, genomunu 2X kapsama alanına dizdik. Ama kurt mu yoksa köpek mi diyemeyiz. Belki de ortak atadır? Daha fazla sıralama gerekli!Haber Yayın Tarihi: 26.11.2019 12:43 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü model Kendal Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu Böyle meslek görülmedi! Sadece vücudunu paylaşarak yılda 300 bin dolar kazanıyor İnsanlığımızdan utandıran kare! Hamile karısına kimse yer vermeyince bakın ne yaptı Vedat Milor'dan, evliliğini yorumlayan takipçisine bomba cevap: Parası için evlendim!