18 Nisan 2014 Türkiye ve Dünya Gündemi - Son Dakika

18 Nisan 2014 Türkiye ve Dünya Gündemi

1
Abdullah Gül'ün flaş sözleri, SBS sonuçları iptal edildi, benzine zam yapıldı... 18 Nisan günü Türkiye ve dünyada neler gerçekleşti? 18 karede gündemi yakalayın...

2

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili, "Bugünkü şartlar çerçevesinde benim gelecekle ilgili siyaset planımın olmadığını da burada paylaşmak isterim" dedi.

3

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'ün "Mevcut şartlarda siyaset planım yok" sözleriyle ilgili "Cumhurbaşkanı ile konuşmadan herhangi bir değerlendirme yapmam" dedi.

4

Mahkeme, 8 Haziran 2013 tarihinde yapılan ve 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanan SBS sonuçlarını yanlış puan hesaplanmasını gerekçe göstererek iptaline karar verdi.

5
Başbakan sosyal medya ile ilgili kararların uygulanmamasından dolayı Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulundu. Başbakan Erdoğan'ın Anayasa Mahkemesine yaptığı bireysel başvurunun dilekçesinde, yargı kararlarına olan güveninin ağır şekilde zedelenmesinden kaynaklanan manevi zararlar gözetilerek, 50 bin lira manevi tazminat talebinde de bulunuldu.

6

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un, 30 Mart'taki yerel seçimlerin ardından partisindeki görevinden istifa ettiği ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre, seçimlerden kısa bir süre sonra kararını veren Haluk Koç'un istifasını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kabul etmedi. Koç'un partideki görevi sürüyor.

7
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, tavan fiyatı uygulamasında baz alınan İstanbul Avrupa Yakası'nda 19-22 Nisan arasında benzinin tavan satış fiyatını 5,05 lira, motorinin tavan satış fiyatını 4,35 lira olarak belirledi. Böylece benzine 1, motorine 2 kuruş zam yapılmış oldu.

8
Kemerköy ve Yeniköy termik santrallerinin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 2 milyar 671 milyon dolarla IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret AŞ verdi.

9
Kemerköy Termik Santrali ve Yeniköy Termik Santrali'nin ihalesini Çelikler-Kalyon Mola aldı. En son teklif 2 milyar 671 milyon dolar oldu. İhalede toplam 6 katılımcı yarıştı. Zarfların açılması sonucunda 1 milyar 35 milyon dolarlık en yüksek teklifle başladı. İki santralın toplam 630 megawatt bir kurulu gücü bulunuyor.

10
Enerji Bakanı Taner Yıldız, kontrat çerçevesinde doğalgazda fiyat indirim taleplerini Pazartesi günü bir araya geleceği Rus enerji şirketi Gazprom'un Başkan Yardımcısı Alexander Medvedev'e ileteceğini söyledi.

11
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın şike davasında itirazını reddettiği Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı Köksal Bayraktar, yeni deliller ve olayların ortaya çıkması sebeplerine dayanarak, yargılamanın yenilenmesi talebinde bulunacaklarını açıkladı.

12
Aziz Yıldırım, yönetici İlhan Ekşioğlu ile birlikte Samandıra'ya geldi. Oyuncularla bir araya gelen Aziz Yıldırım'ın konuşma sırasında duygu dolu anlar yaşadığı görüldü. Aziz Yıldırım'ın konuşmasının ardından takım kaptanı Emre Belözoğlu sözü alırken bu sırada Aziz Yıldırım, gözyaşlarına engel olamadı.

13
Spor Toto Süper Lig'de 31. haftasında oynanacak müsabakaların programı açıklandı. 27 Nisan Pazar günü zirveyi ve küme düşme hattını ilgilendiren 7 maç, 19:00'da oynanacak.

14
TFF Basın Sözcüsü Mete Düren, Passolig ile ilgili düzenlediği bilgilendirme toplantısında sadece iki kulübün muvafakatname vermediğini açıkladı. Düren, sisteme geçişin gecikmesinin kendileriyle değil, daha çok kulüplerin sisteme entegrasyonlarının uzun sürmesiyle ilgili olduğunu belirtti.

15
Gökbilimciler, ilk kez Dünya ile aynı boyutlarda ve bilinen yaşama uygun nitelikte bir gezegen gözlemlendiğini duyurdu.

16
Tarihinin en büyük deniz kazalarından birini yaşayan Güney Kore'de, batan gemiden kurtulan bir kişi kendini asarak intihar etti.

17
Nepal'in Katmandu şehrindeki dünyanın en yüksek dağı Everest'te sabah saatlerinde çığ düşmesi sonucu 6 rehber hayatını kaybetti, 9'unun hâla kayıp olduğu açıklandı.

18
Komedyen Cem Yılmaz'dan boşanan manken Ahu Yağtu, protokol gereği çocukları Kemal Yılmaz adına tescil ettirilen Şişli'deki gayrimenkulü Medeni Kanun'un ‘Çocuk Mallarının Korunması' maddesi gereğince mahkemeye bildirdi.

19
Yağtu adına başvuran avukatları, gayrimenkulün intifa hakkının 24 yıl boyunca annede olacağını belirtti. Beykoz Aile Mahkemesi'nde boşanan Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu arasında yapılan boşanma protokolünde, Yılmaz çocukları Kemal için ayda 10 bin dolar nafaka ödemeyi kabul etmişti.

Haber Yayın Tarihi: 18.04.2014 20:08

Son Dakika 18 Nisan 2014 Türkiye ve Dünya Gündemi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü İntikam almak isteyen çalışan, amirinin kahvesine kimyasal madde koydu Kimi partnerinin kalçalarına dokundu kimi konuğunun pantolonunu indirdi! İşte Türk televizyon tarihinden 12 skandal an Asırlık sır bir türlü çözülemiyor! Bu adada herkes 100 yıldan fazla yaşıyor