Son Dakika Haberleri: 194 yıl önce resmedildiği gibi! Sel suları kanallar şehri Venedik'in canına okudu

194 yıl önce resmedildiği gibi! Sel suları kanallar şehri Venedik'in canına okudu

20 gün önce

İtalya'nın kuzeyini etkisi altına alan yağışlı hava Venedik'i, bin yıllık tarihinde altıncı kez sel suları altında bıraktı.

1
İtalya'nın kuzeyini etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava nedeniyle sular altında kalan Venedik'te baskınlar devam ediyor.
2
Hafta sonu yağan yağmurlar nedeniyle su seviyesi yükselen şehir, yine sular altında kaldı.
3
Daha önce de sel baskınlarına uğrayan şehrin bu hallerinden biri de 1825 yılında ressam Vincenzo Chilone tarafından ‘Piazza di San Marco’ adlı tabloda resmedilmişti.
4
Bütünüyle Dünya Miras listesinde yer alan Venedik'in en yüksek su seviyesi 1966 yılında 194 santimetre olarak ölçülmüştü.
5
Başkan Brugnaro, bünyesinde birçok tarihi eser ve dünya mirası barındıran Venedik'te maddi zararın çok yüksek olduğunu açıkladı.
6
Kuzeydoğu İtalya'da birbirinden kanallarla ayrılmış, köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kurulu şehirde yapılan ölçümlerde su seviyesi 187 santimetreye ulaştı.
7
Belediye Başkanı Luigi Brugnaro 187 santimetreyle, sel sularının tarihin en yüksek ikinci seviyesine ulaştığını söyledi.
8
Tekneler ve gondollar karaya oturdu..
9
Lüks mağazaların hepsi havuza döndü!
10
Kimi vatandaş evinden dışarıya adım atmadı..
11
Kimi fotoğraf derdine düştü...
12
İşe güce giden vatandaşlar, yağmur tulumları giydi ya da ayakalrına poşet geçirdi...
13
Turistlerin binlerce euroluk alışveriş çantalarıyla koşturması kameralara böyle yansıdı...
14
Turistler valizlerini sürüklemek yerine, suyun üzerinde yüzdürerek taşıdı...
15
Can yeleği giyen ve pembe işaret fişeği tutan göçmen çocuğun resmedildiği Bansky eseri de, sular karşısında tehdit altında kaldı.
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30Haber Yayın Tarihi: 19.11.2019 09:26 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Güzel model Bella Hadid, Instagram'da şeffaf kıyafetiyle fotoğraf paylaştı! Beğeni butonu çöktü Sevgilisine bile genç kızlar ayarlıyordu! Şimdi istismarla suçlanan Kraliçe Elizabeth'in oğlunu savunacak Böyle gelenek görülmedi! Sevdiği biri ölünce parmaklarını kesiyorlar Putin, bir an olsun yanından ayırmıyor! Tek düğmeye basıp dünyayı karanlığa gömebilir Bu işi yapan paraya para demiyor! İşte geleceğin en çok kazandıracak 6 mesleği