1980'lerin Ünlüleri Şimdi Nasıl Görünüyor - Son Dakika

1980'lerin Ünlüleri Şimdi Nasıl Görünüyor

03.05.2015 10:30

1
İşte 1980'lerde gösteri dünyasına adım atan ünlülerin bugünkü görünümleri... Yaprak Dökümü, Issızlığın Ortası gibi TV dizileri ile Paramparça, Çağdaş Bir Köle, Sis gibi sinema filmlerinde rol aldı. Bir dönem şarkıcılık da yaptı. Gösterişli fiziğiyle dikkat çeken Sevtap Parman yaşadığı aşklarla da magazin basınının gündeminde kalmıştı uzun süre.

2
Erkekçe dergisine verdiği pozlarla ünlü olan Parman 'bayan popo' olarak anılmaya başlandı. 1962 doğumlu olan Parman, bir dönem mankenlik yaptı.

3
4
Bu fotoğraftaki ünlüler şimdi de hayatımızda... Kimini TV ekranlarında kimini sahnede görüyoruz... Ama aradan geçen yıllar içinde onlar da öyle değişti ki... Eğer nüfus kağıdınızdaki doğum tarihiniz 1980 ya da 90'ları gösteriyorsa bu yüz size hiç tanıdık gelmeyecek.

5
1986 yılında sinemaya adım atan bu ünlü daha sonra kulvar değiştirip müziğe yöneldi.

6
Kim bu bu ünlü... Bugün daha çok müzik çalışmlarıyla adından söz ettiren Fulden Uras.

7
Uras'ın görüntüsü 1980'lerden günümüze tepeden tırnağa değişti.

8
9
Fahriye Abla başta olmak üzere bir çok filmde ve dizide oynayan Tarcan, biraz erken bir yaşta gösteri dünyasından elini eteğini çekti.

10
Tarcan bugün eskisine oranla biraz daha farklı bir görüntüye sahip. Ama hala bir kuşağın hafızalarında yer eden en yakışıklılardan biri. Aktör, bir süre önce yine bir diziyle ekranda görünmüştü.

11
1980'lerin Barbie'siydi Burçin Orhon.

12
1962 doğumlu Burçin Orhon, 1980'li yıllarda eğlence dünyasına damgasını vurdu.

13
Aslında işletme eğitimi gören Orhon, 80'lerin en gözde dansçılarından biriydi.

14
Modern dans ile geleneksel göbek dansını birleştiren tarzıyla dikkat çeken Orhon, 1980 Eurovision birincisi İrlandalı şarkıcı Johnny Logan ile yaşadığı aşkla da konuşulmuştu. Logan'dan bir kızı olan Orhon daha sonra Türk tiyatrosunun duayenlerinden Nejat Uygur'un oğlu Süheyl ile evlendi. Şimdi eskisi gibi fazla göz önünde değil.

15
Sibel Can kariyerine dansöz olarak başlamıştı. Müzisyen bir aileden gelen Can bir anda öylesine büyük bir ilgi gördü ki gece hayatının yıldızı oldu. Sibel Can sonradan şarkı söylemeye başladı.

16
Sesinin güzelliğiyle de dikkat çekti.

17
Gülben Ergen de 1988 yılından beri gösteri dünyasında... Kariyerine manken olarak başlayan Ergen daha sonra şarkıcılığa yöneldi.

18
Ardından oyunculuk geldi. Özellikle Dadı dizisiyle yıldızı iyice parladı.

19
Ergen, son dönemde TV programları ve müziğe ağırlık veriyor.

20
Avcı'nın özel yaşamındaki fırtınalar sonraki dönemde de dinmez. Sinema filmlerinde ve TV dizilerinde oynayan Avcı, bir dönem şarkıcılık da yaptı. Son olarak erkek kardeşiyle olan tartışmalarıyla basının gündemine gelmişti. Bir fabrikada işçi olarak çalışmaya başlayan Avcı'nın yaşamı henüz 14 yaşındayken aşk ile ilk tanıştığında değişti. Avcı'nın ilk aşkı işadamı Dikran Masis'ti.

21
Harika Avcı O da adını değiştiren ünlülerden. Gerçek adı Nermin olan Avcı, ortaokuldan sonra okumayı bıraktı.

22
Bir dönem Yalçın Dümer ile yaptığı evlilik ve ardından gelen boşanmayla da gündemdeydi. Çakmaklı şu sıralar kameraların uzağında sakin bir yaşam sürdürüyor.

23
"Devlet Kuşu" filmiyle oyunculuğa başladı. Sahnelerde solistlik de yapan Çakmaklı 2000 yılında kendi adını taşıyan bir de albüm çıkardı.

24
"İçimizden Birileri" adlı TV filminde ufak bir rol aldı. Serpil Çakmaklı 1962 Eskişehir doğumlu olan Çakmaklı, Alkan'ın en büyük rakibiydi. Gerçek adı Şener Oönmez olan Çakmaklı, liseyi bitirdikten sonra bir dönem mankenlik yaptı.

25
26
Alkan, 2001 yılında “Tuzu Kurular” ve 2005 yılında da “Kızma Birader” isimli televizyon dizilerinde oynadı. Banu Alkan, 1975 – 1989 yılları arasında çektiği filmlerle de, çıkardığı albümle de adından sürekli söz ettirmeyi başaran bir isimdir. Alkan Yeşilçam'ın Afrodit'i olarak anılıyor.

27
Banu Alkan 1989 yılında çektiği son filminden sonra uzun bir süre ortada görünmedi. 1998 yılında, “Neremi” adlı bir albüm çıkartarak gündeme oturdu. Oyuncunun şarkısı, sesi ve yorumu uzun süre eleştirildi ve ilgi odağı oldu.

28
Alkan, 17 yaşındayken evli ve zengin bir işadamı olan Gürbüz Hanif'le birlikte olmaya başladı. 20 yıla yakın süren bu ilişki, Hanif'e kanser teşhisi konmasından kısa bir süre sonra ölmesiyle sona erdi. Alkan bu 20 yıl boyunca oldukça rahat bir hayat yaşamıştı.

29
Kartal Maltepe Lisesinde başladığını öğrenimine lise 2.nci sınıfta ara verdi. Gençliğinde rüyalarını süsleyen mankenliğe 16 yaşında LCC kurslarına giderek başladı ve Aydan Adan-Füsun Özben Mankenlik Ajansı'nın kadrosuna girerek bazı reklam filmlerinde rol aldı.

30
Ailesiyle birlikte 1966 yılında Dubrovnik'ten Balıkesir Edremit'e göç etti. Ailece Türk vatandaşı olup "Alkan" soyadını aldılar ve Remka, "Banu" oldu. Sonra İstanbul'a taşınarak Kartal'a yerleştiler.

31
Banu Alkan 1958 yılında eski Yugoslavya'da Dubrovnik'te doğdu. Gerçek adı Hırvatça "Yaban Gülü" anlamına gelen Remka Rebroyna olan Banu Alkan'ın, marangoz bir babanın beşinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

32
Ahu Tuğba son olarak bir kaç ay önce bu pozlarıyla gündeme gelmişti.

33
Son olarak 2006'da Meçhule Gidenler için kamera karşısına geçti. Bir süre ara verdikten sonra 1981 yılında yeniden sinemaya döndü. 100'e yakın filmde rol aldı. Arnavutköy Amerikan Kız Koleji mezunu olan Tuğba ilk filmini 13 yaşındayken çevirdi.

34

Son Dakika 1980'lerin Ünlüleri Şimdi Nasıl Görünüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ayağında şalvarı başında yemenisi! Takipçileri köylü kızı Burcu'yu pek beğendi 56 yaşındaki oyuncu Russell Crowe, 26 yaş küçük sevgilisini öpücüklere boğdu Uyuşturucunun pençesinden kurtulan genç kadın değişimiyle ağızları açık bıraktı Ünlü şarkıcı İrem Derici koronavirüse yakalandı Kendine hakim olamıyor! Kaza yapan araçlarla selfie çekip paylaşıyor