Son Dakika Haberleri: 1998'de, Half-Life Çıkmadan Önce Valve Nasıl Bir Yerdi?

1998'de, Half-Life Çıkmadan Önce Valve Nasıl Bir Yerdi?

6 yıl önce

İşte oyun dünyasını değiştiren isimlerden olan Valve'ın ilk zamanları...

1
Şüphesiz Valve, video oyun ve teknoloji dünyasının en önemli markalarından bir tanesi. 98 yılında çıkardığı Half-Life ile başlayan serüveni, günümüzde Steam ve yardımcı unsurlarının geliştirilmesiyle sürüyor. Valve, özellikle PC oyuncuları için çok önemli bir firma ve bunun yanında da milyar dolarlık bir şirket konumunda.


Kaynak :
2
Peki tüm bunlar olmadan evvel, Valve nasıl bir yerdi? Valve'ın patronlarından Gabe Newell, bu firmayı kurmadan önce Microsoft'ta çalışıyordu. id Software'dan John Carmack ile tanışması ve ardından Carmack'in Quake motorunu Newell'a karşılıksız olarak vermesiyle Valve kurulmuş ve 1998'in kasım ayında da ilk Half-Life satışa sunulmuştu. Bu oyun, yalnızca FPS tarihini değil, tüm oyun tarihini değiştiren isimlerden biri olmuştu.
3
Smar_tass isimli bir Reddit kullanıcısı, 1998 eylül ayına ait, Valve ofisinde çekilmiş fotoğraflar paylaştı. Bu fotoğraflar çekildiğinde daha Half-Life çıkmamıştı ve ofisteki elemanlar bir yandan pizza yiyor, bir yandan id Software'ın Quake'ini oynuyor, bir yandan da henüz çıkmamış Half-Life'ı test ediyorlardı. Tüplü monitörler de dikkatlerden kaçmıyor tabii.
4Haber Yayın Tarihi: 27.07.2014 01:28 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim! +18 sahneleriyle tepki çeken Sibel Kekilli beyazperdede! Yeni projesini Instagram ele verdi Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor