Son Dakika Haberleri: 2 bin 100 yıllık mezardan çıkan şey, arkeologları şaşkına çevirdi!

2 bin 100 yıllık mezardan çıkan şey, arkeologları şaşkına çevirdi!

2 ay önce

Rusya'da, bir su rezervinin tahliyesi sırasında 2 bin 100 yıllık bir mezara rastlandı. Mezarda inceleme başlatan arkeologlar, cesedin ellerinde, ölçüleri Iphone model telefonla birebir uyan bir tablet buldular.

1
Rusya'nın Sibirya bölgesinde bulunan bir su rezervinin tahliyesi sırasında, eski bir mezar ortaya çıktı.
2
Arkeloglar, derin incelemeler sonucu, mezarda yatan kişinin Xiongnu döneminde yaşamış bir kadın modacı olduğunu belirtti.
3
Modacının mezarında, ölçüleri Iphone model telefon ile birebir uyan linyit kömüründen yapılmış bir nesne bulundu. Nesne, uzmanlar arasında şaşkınlığa neden olsa da, en yakın ihtimal şöyle açıklandı.

4
Arkelog Pavel Leus, değerli taşlarla bezeli bu nesnenin, milattan önce yaşamış olan modacının bel tokası olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi.


5Haber Yayın Tarihi: 08.09.2019 04:04 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kim destek kim köstek! İşte Barış Pınarı Harekatı'na destek veren ve vermeyen ülkeler Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran an! Soruyu bilemeyince verdiği tepki şaşırttı Ormanın kuytu köşelerinde görüldü! Ne olduğunu duyan şoke oluyor Tüyler ürperten uygulama! Öldükten sonra sevdikleriyle konuşabilecek Mide ağrısından kalp hastalıklarına! Bu besinin kökünden şifa fışkırıyor