Son Dakika Haberleri: 2 Bin Yıl Sonra Bir İlk

2 Bin Yıl Sonra Bir İlk

11 yıl önce

1
Peru'da 20 yaşındaki Bakire Meryem, Noel gününde İsa adlı bir erkek çocuğu doğurdu
2
Peru'da 20 yaşındaki Bakire Meryem (Virgen Maria) adlı bir kadın, Noel gününde doğurduğu erkek çocuğa İsa (Jesus) adını verdi.
3
Nüfusunun büyük çoğunluğu Katolik Hristiyan olan Peru'nun en büyük gazetesi El Comercio, doğumla ilgili haberinin manşetinde, “2 bin yıl sonra Beytüllahim öyküsü yeniden yaşandı” diyerek, Hz. İsa'nın doğumuna atıfta bulundu.
4
Virgen Maria Emanuel'in, Peru'nun başkenti Manila'nın en büyük kadın doğum hastanesinde Noel günü olan dün, günün ilk saatlerinde doğurduğu Jesus Emanuel'in 3.5 kilo doğduğu bildirildi.
5
Jesus Manuel'in babası Adolfo Jorge Huamani'nin (24) marangoz olması nedeniyle, dindar Perulular'ın babayı, İncil'deki tanımıyla Hz. İsa'nın üvey babası olan Marangoz Yusuf'a benzetiyorlar.
6
Baba Adolfo Jorge Huamani, gazeteye verdiği demeçte, “Birkaç gün önce çocuğumuza profesyonel bir futbolcunun adını vermeyi kararlaştırmıştık. Ama bu mutlu tesadüf nedeniyle, sonuçta böyle oldu” dedi.
7
8
9
10
11Haber Yayın Tarihi: 28.12.2008 12:17 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!