Son Dakika Haberleri: 2 Bin Yıllık İskelet!

2 Bin Yıllık İskelet!

8 yıl önce

1
Tokat'taki müzede lahit içerisinde yer alan 2 bin yıllık insan iskeleti görenlerin dikkatini çekiyor.
2
İskeletin gerçek olduğunu öğrenenler 'Toprağa gömün' teklifinde bulunuyor.
3
Daha önce tarihi Gökmedrese'de hizmet veren Tokat müzesi, geçtiğimiz aylarda Sulu Sokak Çarşısı'ndaki tarihi Arastalı Bedesten'e taşınarak yeni yerinde ziyaretçilere açıldı.
4
Açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından yapılan müzede, Maşat Höyük, Hanözü kazısı eserleri, Hıristiyanlık eserleriyle etnografya temelli eserlerin yanı sıra çok önemli tarihe sahip olan sikkeler ve süs eşyaları yer alıyor.
5
Müzeye gelenlerin dikkatini en çok Roma dönemine ait olduğu öğrenilen lahit içindeki 2 bin yıllık insan iskeleti çekiyor.
6
1927 yılında Tokat'ın Artova ilçesinde bir vatandaş tarafından kazı yapılırken bulunan iskelete meraklılar ilgi gösteriyor.
7Haber Yayın Tarihi: 12.11.2012 05:28 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!