Son Dakika Haberleri: 2 Canlı Bombanın Kendini Patlattığı Ankara'dan Kareler

2 Canlı Bombanın Kendini Patlattığı Ankara'dan Kareler

3 yıl önce

Ankara'da eylem hazırlığındaki 2 terörist düzenlenen operasyonla polis tarafından kenara sıkıştırılıldı. Teslim olmamak için kendilerini böyle patlattılar.

1
Ankara'daki terör operasyonları sırasında teslim olmak istemeyen iki canlı bomba kendilerini havaya uçurdu.
Ankaradaki terör operasyonları sırasında teslim olmak istemeyen iki canlı bomba kendilerini havaya uçurdu.
Ankara'da, Haymana yolu civarında bombalı araçla eylem hazırlığındaki iki terörist, düzenlenen operasyonda polisin "teslim ol" çağrısı üzerine kendilerini patlattı. Teröristlerin Ankara Gar Patlaması'nın yıldönümü olan 10 Ekim tarihinde intikam eylemi gerçektirecekleri tahmin ediliyor.
2
Polis ekiplerinin hem Diyarbakır'dan gelen bir istihbaratı değerlendirmesi üzerine Ankara'da terör saldırısı gerçekleştirmesi beklenen teröristlerin aranmasına başlandı. Haymana'daki bir at çiftliğinden şüphelilerin olduğuna dair ikinci bir ihbar alan emniyet güçleri sabah saatlerinde harekete geçti.
3
Olay yerine geniş çaplı bir operasyon başlatan Ankara emniyeti sabaha karşı teröristlere teslim olun çağrısı yaptığı, teröristler kaçamayacaklarını anlayınca kendilerini patlattı.
4
Patlamanın şiddetiyle her iki teröriste ait cesetlerin parçalandığı belirtilirken bombalı saldırıda kullanılması amaçlanan ve kulübenin önüne park edilmiş 06 EB 4775 plakalı araç da kullanılamaz hale geldi. Olay yerinde çok sayıda çelik bilyelere rastlandı.
5
ÖLÜ OLARAK ELE GEÇİRİLDİLER
ÖLÜ OLARAK ELE GEÇİRİLDİLER
Teröristler ölü ele geçirildi. Bölgeye çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisi sevk edildi.
6
ANKARA VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA
ANKARA VALİSİNDEN AÇIKLAMA


Canlı bombaların kendini havaya uçurduğu saldırıyla ilgili ilk açıklama Ankara Valisi Ercan Topaca'dan geldi. Topaca, "Teröristler başarılı bir şekilde etkisiz hale getirildi. Teröristler kendi kendilerini patlattılar. Diyarbakır'dan gelen ihbar üzerine harekete geçtik. Vatandaşın ihbarı da etkili oldu." dedi.
7
KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
Teröristlerin birinin kimliğinin belirlendiğini açıklayan Topaca, "Bingöl doğumlu Harun Arslan isimli bir şahsın kimliği mevcut. Tahrip olmamış şekilde nüfus cüzdanı elimizde. Epey bir zamandır ortalıkta olmadığı, görülmediği yönünde bir ihbar vardı. Arkadaşlarımızın şüphelendiği üçüncü bir kişiyi de tespit etmeye çalışıyoruz." dedi. Valinin açıklamalarının ardından kendini patlatan kadın teröristin 1990 doğumlu Mahide Ataş olduğu belirlendi.
8
İşte olay yerinde bulunan kadın teröristin kimliği;
İşte olay yerinde bulunan kadın teröristin kimliği;
Kendini patlatan iki teröristin isimlerin Mahide Ataş ve Harun Arslan olduğu belirlendi. Mahide Ataş'ın olay yerinde bulunan kimliği de ortaya çıktı.
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23


Haber Yayın Tarihi: 08.10.2016 01:11 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü yıldız yüz gerdirme sonrası çekilen fotoğraflarıyla korkuttu Deprem kahini Türkiye'yi uyardı: 14-18 Ağustos'a dikkat! Burası Eminönü! Sağanak, alt geçiti yerle bir etti! Erkekleri domuza çevirip koleksiyon yapan büyücünün adası bulundu Aşk Adası'yla fenomen olmuştu, sokak ortasında uygunsuz görüntülendi