2 kez askerlik yaptı, başkası yerine hapis yattı! İşte dünyanın en şanssız insanı - Son Dakika

2 kez askerlik yaptı, başkası yerine hapis yattı! İşte dünyanın en şanssız insanı

30.09.2019 12:42

Hayata gözlerini açar açmaz ismi ve cinsiyetinin yanlış yazdırılmasıyla ilk şansızlığını yaşayan adam, iki kez askerlik yaptı, başkasının yerine hapis yattı. SGK primleri de birbirine giren şanssız adam 14 yıldır geçirdiği iş kazasını ıspatlamaya çalışıyor.

1
Hatalar birbirini kovaladı
Hatalar birbirini kovaladı
Antalya'da yaşayan 53 yaşındaki Ersin Akbaş'ın ismiyle ilgili hatalar zinciri doğumu ile başladı. Doğduğunda Ergün ismiyle nüfusa kız olarak yazılan adamın kaydı çok geçmeden düzeltildi. Ancak yanlışlıklar okul hayatında da devam etti. İlkokul diplomasını Ersun ismiyle alan Akbaş, itiraz etti ancak ikinci kez aldığı diplomada ismi Ergin olarak yazıldı.
2
İki kez askerlik yaptı
İki kez askerlik yaptı
Ersin Akbaş, iddiasına göre iki kez de askerlik yaptı. Kendi adıyla 1986-1987 yılları arasında 18 aylık askerlik görevi yapan Akbaş, 1990 yılında Körfez Krizi'yle çıkan seferberlik sonrası ikinci kez askerliğe çağrıldı. Akbaş, ikinci askerliğini ise Ersün adıyla yaptı.
3
İsmine kavuştu ama şanssızlıklar peşini bırakmadı!
İsmine kavuştu ama şanssızlıklar peşini bırakmadı!
Talihsiz adam, 2008 yılında dava açarak gerçek ismine kavuştu. Ersin Akbaş, yeni kimliğine kavuşsa da şansızlıklar peşini bırakmadı. "Benim çektiğim mağduriyeti Allah kimsenin başına vermesin" diyen Akbaş, 2011 yılında başkasının yerine hapis bile yattı. Ersin Akbaş'ın ismi sebebiyle yaşadığı sıkıntılar, sosyal güvenlik primi ödemelerinde ve iş bulma süreçlerinde de devam etti.
4
Geçirdiği iş kazasını 14 yıldır ıspatlayamadı
Geçirdiği iş kazasını 14 yıldır ıspatlayamadı
2005 yılında ise Ersin Akbaş, çelik imalatı yapan bir şirkette iş kazası geçirdi. İddiaya göre sigortasız çalıştığı iş yerinde kamyona demir yükleyen bir vincin halatları koptu. Yere düşen demirlerden bir tanesi, Akbaş'ın kafasına isabet etti. Baygın halde iş yeri sahibi ve vinç operatörü tarafından hastaneye kaldırılan Akbaş, yine iddiaya göre 'kendisi düştü' denilerek hastane kayıtlarına normal kaza olarak kaydedildi, SGK'ya da herhangi bir bildirimde bulunulmadı. Ardından tedavisi tamamlanan Akbaş'ın gözünde yüzde 70 görme engeli meydana geldi.
5
Tedavi masraflarıyla sigortasız çalıştırıldığını öğrenen Akbaş, hastaneye de normal kaza şeklinde getirildiğini duyunca hizmet ve iş kazası tespiti için dava açtı. 14 yıldır süren davada 4 avukat değiştiren Akbaş, bir türlü iş kazası geçirdiğini ispatlayamadı. Kaza anında olayın tek tanığı olan aynı iş yerinde çalıştığı mesai arkadaşı da davalar sürerken hayatını kaybetti. Akbaş, bunun üzerine şansızlığına adeta isyan etti.
6
'Sen sara hastasısın' dediler
Sen sara hastasısın dediler
Akbaş, başından geçen iş kazasını şu sözlerle anlattı:

"Vinçten demir koptu. Her demirde kancalar vardı ve birinin koptuğunu gördüm. Operatöre, 'Kamyona vurmasın. Aşağı indir ve vinci sal' diye bağırdım. O anda taban aşağı düşünce demir kafamın sağ tarafına çarptı. Beni hastaneye götürmüşler, 6 saat sonra hanıma haber veriyorlar, 'dolmuştan indi, düştü' diye.

7
Başlangıçta hastanede bana ölecek diye sara raporu düzenliyorlar. Hastanede çalışan personele sordum; 'Kızım ben ne hastasıyım da benden bir gecede 700 TL para alıyorsunuz' diye. Onlar da dediler ki, 'Ersin abi sen epilepsi hastasısın.' Epilepsinin ne olduğunu ben bilmem. Eczaneye 'Ben epilepsi hastasıymışım. Ne demek bu?' diye sordum. Dediler ki, 'Sen sara hastasısın kardeşim.' Yemin ediyorum Antalya'nın sıcaklığı beynimden ateş olarak girdi, ayaklarımdan buz olarak çıktı."

8

Son Dakika 2 kez askerlik yaptı, başkası yerine hapis yattı! İşte dünyanın en şanssız insanı - Son Dakika


YORUMLAR (5)
  • çarşambalı: eger suriyeli olsaydın gardaşımşimdiyekadar o kmligini sana inanki verirlerdi keşke gidip deseydin ben suriyeliyim işini hallederlerdi Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • cihan: abdesti düzgün almıyor diyeceğim ama ergen olana kadar zaten hayatı kaymış bunun cenabetlik ile alakası yok maalesef Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı