Son Dakika Haberleri: 20 Dakikada Şöhrete Kavuştular!

20 Dakikada Şöhrete Kavuştular!

12 ay önce

Almanya'daki 15 yaşındaki Lisa ve Lena Mantler kardeşler, internetin hızlı büyüyen fenomenlerinden. Muhtemelen onları hiç duymadınız, ancak bu gençler hayatınızda. Musical.ly ile de son dönemde ünlerine ün kattılar. İşte Lisa ve Lena Mantler kardeşler...

1
Almanya'da yaşayan Lisa ve Lena kardeşler, yeni nesil Z kuşağının en büyük yıldızlarından oldular.
2
Onları günde sadece 20 dakikalarını ayırarak şöhrete kavuşturan şeyse, geçtiğimiz günlerde 1 milyar dolara satılan Musical.ly uygulaması.
3
Uygulamayla popüler müziklere dudak senkronizasyonu yapıp dans eden ve 15 saniyelik video klipler çekenler kızlar bir anda sosyal medyanın kraliçesi oldu.
4
Musical.ly, 2014 yılında piyasaya çıktı ve 200 milyondan fazla kullanıcısı var. Bu sayı giderek de artıyor.
5
Musical.ly, geçtiğimiz hafta 1 milyar dolar karşılığında satılmasıyla gündeme gelmişti.
6
Almanyalı ikizler Lisa ve Lena da inanılmaz şekilde yükseldiler.
7
Uygulamaya 2015 yılında üye olup ilk videosunu paylaşan ikili, şöhret basamaklarını hızlı tırmandı.
8
Gençler, onları birbirinden ayıramayacakları halde seviyorlar.
9
Musical.ly'de de günün en çok beğenilen videoları görüntülenebiliyor.
10
En üst noktada birkaç kez göründükten sonra ikizler hızla şöhret kazandı.
11
Lisa ve Lena, Musical.ly'de 24 milyon kullanıcı topladı. Kızlar aynı zamanda Instagram'da Almanya'da en çok takip edilen üçüncü kişidir.
12
Musical.ly uygulamasının kullanıcılarının %10'undan fazlası onları takip ediyor:
13
Senkronize edilmiş dans ve kıyafetler içeren çoğu müzik videosu için günde yaklaşık 20 dakika harcıyorlar.
14
400'den fazla videoları var, 1.4 milyar da beğenileri.
15
Musical.ly North America'nın başkanı Alex Hofmann, kızların hızlı bir şekilde yükselişinin, uygulamada çalışan ekibi bile şaşırttığını söyledi.
16
Lisa ve Lena, Şubat ayında Instagram'da hamilelik duyurusunu takiben Beyoncé'nin aldığı gibi Musical.ly'de çok sayıda kalp aldı.
17
Hofmann, "Bu bizim için son derece etkileyiciydi. Instagram gibi çok daha büyük bir platformda dünya çapında tanınan Beyoncé gibi bir sanatçı, platformumuzda Lisa ve Lena videosundan çok daha fazla beğenilmiyor" dedi.
18
Beijing Bytedance Technology adlı firma Musical.ly'yi tamamen satın aldı. Kaynaklara göre 800 milyon dolar ile 1 milyar dolar arası bir teklifte gidip gelen anlaşmalarla, Toutiao, Musical.ly'yi de bünyesine kattı. Rakam resmi olarak henüz açıklanmadı. Bytendance, geçtiğimiz şubat ayında Flipagram adlı video uygulamasını satın alan Jinri Toutiao medya şirketinin de sahibi.
19
20
21
22
23

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yeşilçam'ın Gözde Güzeliydi, Şimdi Pazar Tezgahında Satış Yaparak Geçiniyor Büyük Beden Model Victoria's Secret'a Boykot Başlattı! Popstar'ın Unutulmaz İsmi 105 Bayhan'ın Son İmajı Şaşırttı! Türkiye'nin Gururu Emine, Dünya Gençler Şampiyonasına Köyde Hazırlanıyor Kendisini Mutlu Eden Erkeğe Servet Verecek Ama Bir Şartla!