20 TL'ye İstanbul'da Yapılacak 20 Güzel Şey - Son Dakika

20 TL'ye İstanbul'da Yapılacak 20 Güzel Şey

19.11.2016 16:12

1
Eminönü'nde Balık Ekmek
Eminönünde Balık Ekmek
Eminönü meydanındaki balık ekmekçilerin kokusuna iç geçirmeyen yoktur.Balık ekmek salata menüsü birçok yerde 10 TL. İstanbul'un müdavimlerinin sık sık uğradığı yerde mutlaka bu lezzeti tatmalısınız.

2
Ortaköy'de Kumpir

Ortaköyde Kumpir </p><p>

Hafta sonu kendini sahil kenarında bulursanız hemen girişteki kumpircilerden kumpirini içeceğini alabilir ve sahil boyunca yürüyerek hem bu lezzetin hem de boğazın zevkini çıkarabilirsiniz.

3
Mısır Çarşısı
Mısır Çarşısı
4
Gülhane Parkı
Gülhane Parkı

Her mevsim ayrı bir güzelliği olan Gülhane Park'ında sıcak kestane alarak doğayla iç içe bir yürüyüş yapabilirsiniz.

5
İstanbul Arkeoloji Müzesi
İstanbul Arkeoloji Müzesi

İstanbul Arkeoloji Müzeleri, bu şehirde görülen en kapsamlı tarihi nitelikli sergilerden birini barındırıyor. Biraz tarihe meraklıysanız uygun bir fiyata bu eşsiz müzeyi gezebilirsiniz.

6
Masumiyet Müzesi
Masumiyet Müzesi

Aşkın ve romantizmin müzesi.Nobel ödüllü Türk yazar Orhan Pamuk'un Masumiyet Müzesi kitabından esinlenerek yapılmış bu müze size aşkı ve tutkuyu yeniden öğretecek.

7
Piyer Loti'de Çay Başkadır
Piyer Lotide Çay Başkadır

Teleferikle Piyer Loti'ye çıkıp, eski İstanbul manzarasını seyretmek gibisi yoktur.En tepeye kurulmuş kafelerde, çay veya kahveni içebilirsin. Özellikle gün batımı saatlerinde fotoğraf çekmek için harika bir mekan.

8
Galata Kulesi'nden İstanbul'u Seyretmek
Galata Kulesinden İstanbulu Seyretmek

İstanbul'u seyretmeye doyamayacağınız nadide manzaralardan biri.Giriş hem öğrenci hem de tam 6.5 TL.

9
İstanbul Akvaryum
İstanbul Akvaryum

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum 1.500 farklı türden, toplam 15 bin canlıyı bünyesinde barındırıyor.Denize tutkunsanız mutlaka görmeniz gereken bir yer.

10
İstanbul Modern Sanat Müzesi
İstanbul Modern Sanat Müzesi

Tophane'de 8000 metrekarelik bir antrepoda hayat bulan müze, bugüne kadar sayısız yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı, bir çok organizasyona ev sahipliği yaptı ve kısa sürede tüm Dünya üzerinde emsalleri arasında örnek gösterilebilecek yerlerden birisi oldu. Müzede sadece sergiler ve galeriler yok; Sinema , kütüphane, ücretsiz eğitim programları, atölyeler, sosyal proje çalışmaları ve restoran gibi bir çok imkan ve seçenek de ziyaretçilerin katılımına ve kullanımına açık.

11
Yıldız Parkı

Yıldız Parkı </p><p>

Doğa ve tarihin iç içe geçtiği içinde tarihi köşkleri barındran bu park sessiz bir yürüyüş için en doğru tercih.

12
Oyuncak müzesi
Oyuncak müzesi

2005 yılında Sunay Akın tarafından kurulan müze, Türkiye'de oyuncak müzesi alanında bir ilk.1700'lü yıllardan günümüze dek uzanan oyuncak kültürünün kısa ama güzel bir özeti olan müze, belki de çocuklardan çok yetişkinlere hitap eden, onları çocukluklarına kadar alıp götürebilecek bir konsepte ve oyuncaklara sahip bu müzeyi mutlaka gezmelisiniz.

13
Meşhur Kanlıca Yoğurdu

Meşhur Kanlıca Yoğurdu </p><p>

Tatlı – tuzlu her çeşidi buluna Kanlıca Yoğurdu eşsiz bir lezzet.Bir kere yedikten sonra asla vazgeçemeyeceksiniz.İstanbul'un Kanlıca ilçesinde uygun fiyata yiyebilirsiniz.

14
Boğaz Turu
Boğaz Turu

İstanbul Boğazını, Kabataş'tan başlayarak Karadeniz'e kadar görme şansı bulacağınız eşssiz boğaz turu yerli-yabancı her gezginin listesine eklediği ilk aktivitedir.

15
Sahaflar Çarşısı
Sahaflar Çarşısı

Sahaflar çarşısı 15 yy.dan günümüze uzanan bir geçmişe sahiptir. Beyazıt Cami'nin sol tarafındaki taşlık araziyle Kapalıçarşı'ya açılan Sedefçiler Kapısı arasındaki bölge Sahaflar Çarşısı olarak adlandırılıyor.Ayrıca çarşının ortasına da ilk Türk matbaacısı olan İbrahim Müteferrika'nın büstü vardır.Bugün çarşıda 17'si çift katlı, 23 dükkân bulunmaktadır.Kitaplara tutkun her insanın mutlaka uğraması gereken bir yer.

16
Yedikule Hayvan Barınağı
Yedikule Hayvan Barınağı

Hayvanseverlerin uğrak yeri olan Yedikule Hayvan Barınağı'nda gönüllü olarak çalışabilir hatta bir hayvan sahiplenerek onları mutlu edebilirsiniz.

17
Cihangir'in Renkli Sokakları
Cihangirin Renkli Sokakları

Beyoğlu bölgesinin kalbindeki Cihangir'de herhangi bir öğle öncesinde modern İstanbulluların sokaklardaki dini ritüellerini uygulayışlarına denk gelebilir hatta onları fotoğraflayabilirsiniz.Renkli ev ve merdivenleriyle meşhur Cihangir size güzel dakikalar yaşatacaktır.

18
Taksim'in Vazgeçilmezi Islak Hmburger
Taksimin Vazgeçilmezi Islak Hmburger

Belki de sizi en ucuza en mutlu edecek olay ıslak hamburger yemektir.Bir yiyenin mutlaka ikincisini yediğini düşünürsek Taksim'e gitmek için artık daha çok nedeniniz olmuş demektir.Bu lezzete mutlaka şans vermelisiniz.

19
Beyoğlu Yeşilçam Sineması
Beyoğlu Yeşilçam Sineması

Vizyon filmlerinden sıkılanlara en güzel fırsat Beyoğlu Yeşilçam Sineması'dır.Yeşilçam Sineması'nın nostaljik etkisinin yanında size harika filmleri en uygun fiyata izletecektir.

20
İstiklal'in Müzikal Ruhu

İstiklalin Müzikal Ruhu </p><p>

İstiklal Caddesine adımınızı attığınızda her köşesinde yetenekli müzisyenlerle karşılaşabilirsiniz.Oldukça samimi bir şekilde size mini bir konser veren bu müzisyenler gününüzü renklendirecektir.

Son Dakika 20 TL'ye İstanbul'da Yapılacak 20 Güzel Şey - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı