200 tanesinden günümüze sadece 24 tanesi ulaştı! Bu mumyaların gizemi asırlardır çözülemiyor - Son Dakika

200 tanesinden günümüze sadece 24 tanesi ulaştı! Bu mumyaların gizemi asırlardır çözülemiyor

18 gün önce

Çek Cumhuriyeti'nin Brno kentindeki sıradışı mahzen mezar turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Sıra sıra yatan mumyalar ise hala gizemini koruyor.

1
Çek Cumhuriyeti'nin Brno kentindeki mahzende muhafaza edilen mumyalar gizemleriyle dikkat çekiyor.
2
Sıra sıra yatan mumyaların arasında her gün temizlik yapan kadın çalışan ise ziyaretçiler tarafından soru yağmuruna tutuluyor.

3
Ziyaretçilerin "Bir kadın olarak yalnız başına mumyaların içinde çalışmaktan korkmuyor musun?" sorusunun kendisine sürekli sorulduğunu belirten temizlik işçisi ilk başlarda korktuğunu şimdi ise alıştığını söyledi.
4
Brno Turizm Müdürlüğü websitesinin verdiği bilgiye göre Capuchin Kriptasının özel toprağı ve havalandırma sistemi mumyaların zarar görmeden açıkta sergilenmesine izin veriyor.
5
Çek arkeoloji uzmanları geçmişte 200 tane olan mumyalardan günümüze sadece 24 tanesinin ulaştığını belirtti.
6
Avrupa'da 18 yüzyıla kadar keşişler ve yardımcıları öldüklerinde kiliselerin mahzenindeki özel kriptalara yani mahzen mezarlara gömülüyordu.

7
Bu mezarların gizemi ise asırlardır çözülemedi.
8
9
10

Haber Yayın Tarihi: 30.01.2020 02:40 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Akşam yemeği için aldıkları dolmalık biberin içinden çıkan şey şoke etti! Tokatçı filminin güzeller güzeli Emine'sine bir de şimdi bakın! Hollywood'un ünlü cinsel ilişki terapisti Amie Harwick sevgilisi tarafından öldürüldü Rakamlar ürküttü! Hangi ülkenin ne kadar nükleer silahı var? Burası Sibirya değil Türkiye! İşte kar kalınlığının 6 metreyi aşıp yolları kapadığı Yüksekova'dan kareler