200 tanesinden günümüze sadece 24 tanesi ulaştı! Bu mumyaların gizemi asırlardır çözülemiyor - Son Dakika

200 tanesinden günümüze sadece 24 tanesi ulaştı! Bu mumyaların gizemi asırlardır çözülemiyor

30.01.2020 14:40

Çek Cumhuriyeti'nin Brno kentindeki sıradışı mahzen mezar turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Sıra sıra yatan mumyalar ise hala gizemini koruyor.

1
Çek Cumhuriyeti'nin Brno kentindeki mahzende muhafaza edilen mumyalar gizemleriyle dikkat çekiyor.
2
Sıra sıra yatan mumyaların arasında her gün temizlik yapan kadın çalışan ise ziyaretçiler tarafından soru yağmuruna tutuluyor.

3
Ziyaretçilerin "Bir kadın olarak yalnız başına mumyaların içinde çalışmaktan korkmuyor musun?" sorusunun kendisine sürekli sorulduğunu belirten temizlik işçisi ilk başlarda korktuğunu şimdi ise alıştığını söyledi.
4
Brno Turizm Müdürlüğü websitesinin verdiği bilgiye göre Capuchin Kriptasının özel toprağı ve havalandırma sistemi mumyaların zarar görmeden açıkta sergilenmesine izin veriyor.
5
Çek arkeoloji uzmanları geçmişte 200 tane olan mumyalardan günümüze sadece 24 tanesinin ulaştığını belirtti.
6
Avrupa'da 18 yüzyıla kadar keşişler ve yardımcıları öldüklerinde kiliselerin mahzenindeki özel kriptalara yani mahzen mezarlara gömülüyordu.

7
Bu mezarların gizemi ise asırlardır çözülemedi.
8
9
10

Son Dakika 200 tanesinden günümüze sadece 24 tanesi ulaştı! Bu mumyaların gizemi asırlardır çözülemiyor - Son Dakika


YORUMLAR (11)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor