2011 Yılının En Popüler Teknolojileri - Son Dakika

2011 Yılının En Popüler Teknolojileri

02.06.2011 08:49

1

Üye GirişiÜye OlŞifremi UnuttumSDN Mail

Facebook Twitter Genel RSS

ANASAYFADONANIMYAZILIMMODEM ve AĞİNTERNETSDNtv!MOBİLGÜVENLİKFORUM

Program İndirFoto GaleriVideo Galeriİzle ÖğrenOyunOtomobilSDN HakkındaDownload RSSKariyerYarışma

2011 Yılıın En Popüler Teknolojileri

Teknoloji dünyası hızla gelişirken insanların bu ürünlere gösterdiği ilgi de değişmeye başladı. Artık teknolojik ürünlerin de bir popülerlik yarışı bulunuyor. İşte 2011 yılında en çok ilgi gören teknolojiler.

2
10.Cloud Computing

Cloud teknolojisi interneti bir bilgi bulutu olarak kullanıyor. Bu dev bulutun içerisine ise istediğiniz bilginizi depolayabiliyorsunuz. Cloud depolama ve uygulama hizimetleri 2011 itibariyle iyice ilgi göstermeye başladı.

3
9.Akıllı Otomobiller

Bir dönem Kara Şimşek gibi dizilerde bulunan kendi kendini kullanan araç teknolojisi yavaş yavaş gerçek oluyor. Google'ın bu konudaki projesini açıklamasından sonra benzer ürün geliştiren herkes ortaya çıkmaya başladı. Bu yılın en çok beğenilen teknolojilerinden biri de kendi kendini süren araçlar.

4
8.Online Fırsat Alışverişi

Online alışveriş dönemini Amazon, eBay ve Groupon olarak üçe ayırabiliriz. Bu üç site online alışveriş alışkanlıklarını sonsuza kadar değiştirdi. 2011 yılında Groupon sayesinde online alışveriş çok daha yaygın bir klitleye yöneldi. Fırsatlı ürün almak isteyen insanlar bu tarz siteleri çok popüler yaptılar.

5
7.Oyun Ve Film Serileri

2011 yılında hem film hem de oyun dünyasında ünlü serilerin devamı gelecek. Yeni X-Men filmi, Thor, Harry Potter gibi filmler dışında Modern Warfare 3, Assassin's Creed Revelations ve Halo gibi devam yapımları da tüketici tarafından büyük ilgi görüyor. Bu sinema ve oyun teknolojisinin dibi olan yapımlar eskiden ilgi görmezken şimdi trendler listesinde hızlı yükseliyor.

6
6.Wireless Destekli Mobil Cihazlar

İnsanlar artık internete girmek için mobil cihazları tercih ediyor. Kablosuz ağ, LTE ve 3G desteği olan cihazların satışı 2011 itibariyle üst düzeye ulaştı. Firmalar ise bu ürün gamındaki ürünlerinin üretimini iki katına çıkartmış durumda.

7
5.Android Yükselişte

Apple ürünleri mobil sektörün hâlâ lideri olabilir ancak Android'li tabletler ve cep telefonları tüketicilerin tercihi olmaya devam ediyor. 2011 yılında Android'in popülerliği hızla yükselmeye başladı.

8
4.Sosyal Ağlar

Başta Facebook olmak üzere sosyal ağların internet üzerindeki gücü giderek artıyor. Bu siteler artık mobil destek sayesinde SMS ile bile kontrol ediliyor. İnsanlar için Facebook ve Twitter çok popüler.

9
3.WikiLeaks

Amerika'nın korkulu rüyası haline gelen WikiLeaks 2011'e hızlı bir giriş yaptı. Tüm dünyanın konuştuğu site gizli belgeleri açıklamaya devam ediyor. WikiLeaks bu gizli belge açıklama sitelerinin de sayısının artmasını sağladı.

10
2.Dokunmatik Ekranlı Ürünler

Cep telefonundan monitörlere kadar herkes satın aldığı ürünlerde dokunmatik özelliği olmasını istiyor. 2011 yılında dokunmatik ekranlar altın çağını yaşamaya başladı.

11
1.Uygulamalar

Haberden, oyuna, hava durumundan para bilgilerine kadar uygulamalar hayatımızın büyük bir parçası oldu. 2011 yılında artan akılıl telefon kullanımı en çok uygulama geliştiricilere yaradı.

Son Dakika 2011 Yılının En Popüler Teknolojileri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Hem güzel hem de yetenekli! 2021 Kainat Güzeli Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza oldu Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı Erkek hemşirenin tecavüzüne uğrayan kovid hastası kadın hayatını kaybetti Leyla ile Mecnun hasretini bitirecek haberi Ahmet Mümtaz Taylan duyurdu Sezonu bahçede açtı! Tuğba Özerk'in mayokinili paylaşımı hayranlarına bile aşırı geldi
Advertisement