2013'te Kaybettiklerimiz - Son Dakika

2013'te Kaybettiklerimiz

27.03.2013 16:28

1
Son 3 ay içinde kamuoyunun tanıdığı birçok isim aramızdan ayrıldı. Aralarında sanatçı, siyasetçi, gazeteci, sporcuların bulunduğu birçok ünlü isimden gelen ölüm haberleri Türkiye'yi yasa boğdu. İşte 2013 yılında bu dünyadan göçen ünlü isimler...
2
Mehmet Ali Birand: Gazeteci Mehmet Ali Birand, bir süre kanser tedavisi görmüştü. Safra kesesindeki stentlerin değişmesi için girdiği ameliyatın ardından 17 Ocak günü 71 yaşında hayatını kaybetti.
3
Ahmet Mete Işıkara: "Deprem Dede" lakaplı bilim adamı Ahmet Mete Işıkara, deprem konusundaki çalışmalarıyla tanınıyordu. 21 Ocak günü solunum yetmezliği nedeniyle hayata veda etti.
4
Alev Sururi: Sinema ve tiyatro oyuncusu Alev Sururi, 12 Ocak günü 81 yaşında hayatını kaybetti. Alev Sururi, alzheimer tedavisi görüyordu.
5
Arif Peçenek: Kaleci ve teknik direktör olarak tanınan Arif Peçenek, 29 Ocak'ta 54 yaşında vefat etti. Arif Peçenek'in ölüm nedeni kalp krizi olarak belirlendi.
6
Dinçer Çekmez: Kemal Sunal filmlerinde 'O kadarrr' diye nara atmasıyla bilinen usta tiyatrocu, 12 Mart günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
7
Ferdi Özbeğen: Taverna müziğinin ünlü ismi şarkıcı ve piyanist Ferdi Özbeğen, 28 Ocak günü 71 yaşında 12 yıldır tedavi gördüğü prostat kanseri nedeniyle yaşamını yitirdi.

8
Burhan Doğançay: En ünlü eseri Mavi Senfoni 2,2 milyon TL'ye satılan ünlü fotoğrafçı ve ressam Burhan Doğançay, 16 Ocak'ta 83 yaşında yaşama veda etti.
9
Metin Kaçan : "Ağır Roman" kitabının yazarı Metin Kaçan, 6 Ocak günü Boğaz Köprüsü'nden atlayarak intihar etti. Cesedi 16 gün sonra bulunan Metin Kaçan 52 yaşındaydı.
10
Toktamış Ateş: İstanbul Üniversitesi başta olmak üzere bir çok kurumda ders veren iktisat profesörü ve yazar Toktamış Ateş, 19 Ocak günü hayatını kaybetti.
11
İsmet Kür: Hem yazar hem edebiyat öğretmeni olan İsmet Kür, 96 yaşında 21 Ocak günü hayatını kaybetti. Yazar Pınar Kür, annesinin ölüm nedeninin "yaşlılık" olduğunu belirtti.
12
Enver Ören: İhlas Holding kurucusu ve ilk başkanı olan iş adamı Enver Ören, 28 Ocak'ta beyin kanaması geçirmişti. Tedavi gördüğü Şişli Memorial Hastane'sinde 22 Şubat akşamı hayatını kaybetti.
13
Savaş Akova: Sinema ve tiyatro oyuncusu Savaş Akova 23 Ocak'ta 65 yaşında hayatını kaybetti.
14
Tekin Akmansoy: 1974 yılında yayınlanmaya başlayan bir dönemin en ünlü dizilerinden Kaynanalar'da ''Nöri Kantar'' karakteri ile tanıtan sanatçı Tekin Akmansoy 12 Şubat günü 89 yaşında aramızdan ayrıldı.
15
Müslüm Gürses: Arabesk müziğin babası olarak tanımlanan şarkıcı Müslüm Gürses geçirdiği by-pass ameliyatının ardından 4 ay boyunca Memorial Hastanesi'nde yoğun bakımda kaldı. 3 Mart günü karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle 59 yaşında hayatını kaybetti.
16
Metin Serezli: Tiyatro ve sinema dünyasının ünlü ismi Metin Serezli, akciğer kanseri nedeniyle 10 Mart günü hayata gözlerini kapadı. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı da olan Metin Serezli 79 yaşındaydı.

Son Dakika 2013'te Kaybettiklerimiz - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement