Son Dakika Haberleri: 2018 Resmi Tatilleri Belli Oldu! 116 Gün İş Yok

2018 Resmi Tatilleri Belli Oldu! 116 Gün İş Yok

3 yıl önce

Kurban Bayramı tatili bitti, şimdi çalışanlar gözünü 2018 yılına çevirdi. Peki 2018'deki resmi bayramlar hangi günlere geliyor ve ne kadar tatil olacak? 2018 yılında hafta sonları ve resmi tatillerle birlikte toplam 116 gün izin gözüküyor. İşte 2018 yılı tatil günleri...

1
YILBAŞI TATİLİ
YILBAŞI TATİLİ
30 ve 31 Aralık'ın haftasonuna denk gelmesi ile birlikte 1 Ocak olan resmi tatil günü Pazartesi. Böylece yılın ilk gününden itibaren üç günlük bir tatil fırsatı ortaya çıkıyor.

2
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
Bayram Pazartesi gününe denk geliyor. Böylece çalışanlar 23 Nisan'ı haftasonu ile birleştirerek 3 günlük bir tatile çıkabilir

3
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olan resmi tatil ise Salı gününe genk geliyor. Eğer Pazartesi günü izin alınırsa haftasonu ile birlikte toplamda 4 gün tatil yapılabilecek.

4
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI


Cumartesi gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çalışanlar için resmi tatil niteliği taşımayacak.

5
RAMAZAN BAYRAMI
RAMAZAN BAYRAMI
Ramazan Bayramı'nda bu sene uzun tatil gözükmüyor. 14 Haziran Perşembe gününe arefesi denk gelen Ramazan Bayramı, Cuma, Cumartesi ve Pazar gününü kapsıyor. Dolayısıyla tatil yapmak isteyenlerin uzun uzun tatil yapma hayali de askıya alınmış olacak.

6
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ


Pazar gününe denk gelen bir diğer resmi tatil ise 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü..

7
KURBAN BAYRAMI
KURBAN BAYRAMI
Çalışanlar için en avantajlı tatil Kurban Bayramı olarak gözüküyor, çünkü yine 9 günlük bir tatil var. Arefe gününün 20 Ağustos Pazartesi gününe denk gelmesi ile birlikte toplam 4.5 gün resmi tatil yapılabilecek. Arife günündeki yarım günü alan çalışanlar, önceki ve sonraki hafta sonu ile 9 gün tatil yapabilecek.

8
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
30 Ağustos Zafer Bayramı Perşembe gününe denk geliyor. Bu vesile ile Cuma gününü de dahil ederek tatilini haftasonu ile birleştirebilecek olanlar toplamda 4 gün tatil yapabilecek.

9
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
2018 resmi tatillerde Pazartesi gününe denk gelen bir diğer milli bayram ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Burada da tatil haklarını uzatmak isteyenler bir önceki haftasonu ile birleştirerek yine 3 günlük kısa bir tatil yapabilecek.Haber Yayın Tarihi: 07.09.2017 12:52 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!