2020'nin son Süper Ay'ı muhteşem manzaralar oluşturdu - Son Dakika

2020'nin son Süper Ay'ı muhteşem manzaralar oluşturdu

2020 yılının dördüncü ve son Süper Ay'ı dün gece görüldü. İşte, Ay'ın normalden daha parlak ve büyük gözlemlendiği gecenin ülkemizde ve dünyanın çeşitli noktalarında oluşturduğu etkileyici manzaralar.

1
Muhteşem manzaralara sahne olan Süper Ay sırasında Ay, Dünya'ya en yakın konumda bulunur. Normal dolunaydan yüzde 30 daha parlak ve yaklaşık yüzde 12-14 daha büyük görülür.
2
Süper ay ya da çiçek ayı olarak da adlandırılan Mayıs ayının ilk dolunayı, ABD'nin New York kenti başta olmak üzere dünyanın her yerinde güzel görüntüler oluşturdu.
3
Bu yıl ilki 9 Şubat'ta, ikincisi 9 Mart'ta üçüncüsü ise 8 Nisan'da gerçekleşen Süper Ay'ın dördüncü ve bu yıl içerisindeki sonuncusu Perşembe gecesi görüldü.
4
Cumaya kadar devam edecek olan dolunay, İstanbul'da da şehrin simge yerleriyle birlikte görüntülendi.

5
İşte farklı noktalardan Süper Ay manzaraları...

6
7
8
9
10

Haber Yayın Tarihi: 08.05.2020 09:42

Son Dakika 2020'nin son Süper Ay'ı muhteşem manzaralar oluşturdu - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeni bulgularla en güncel karşılaştırma! İşte koronavirüs, grip ve soğuk algınlığının belirtileri arasındaki farklar Ne umdu ne buldu! Çıplak fotoğraf paylaşan hakimin başı fena dertte İkinci kez yaşadığı annelik heyecanı yarım kaldı! Petek Dinçöz bebeğini kaybetti Necati Şaşmaz'ın günde 80 bardak çay içtiğini biliyor muydunuz? İşte ünlülerin bilinmeyen alışkanlıkları Kumaş maske ile ilgili korkutan gerçek: Virüsü parçalara ayırıp daha uzağa yayıyor