2020 Olimpiyat Oyunlarında Rakiplerimizin Son Durumları - Son Dakika

2020 Olimpiyat Oyunlarında Rakiplerimizin Son Durumları

07.09.2013 16:14

İşte Türkiye'nin 2020 Olimpiyat Oyunlarındaki rakipleri Madrid ve Tokyo'nun Olimpiyat karnesi...

1
Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapmak için, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne 5 kez başvuruda bulunan İstanbul, 3. kez "resmi aday" statüsü kazanırken İstanbul'un bu yılki rakipleri Madrid ve Tokyo'da son durum ne?
2
Madrid, 2020 Olimpiyatları'nı düzenleme hakkını elde ederse, İspanya 2. kez olimpiyatlara evsahipliği yapmış olacak. Daha önce Barcelona, 1992 Yaz Olimpiyatları'na evsahipliği yapmıştı.
3
2020 Olimpiyatları için ''geleceğe ışık tut'' sloganıyla yola çıkan Madrid, diğer evsahibi adayları İstanbul ve Tokyo kadar favori görülmüyor.
4
Olimpiyatlara ilk kez 1972 yılında talip olan Madrid, bu olimpiyatları Münih'e kaptırdı. Londra'nın evsahipliğinde yapılan 2012 Olimpiyatları'na da aday olan Madrid, bu defa da oylamanın 3. turunda elendi. 2016 Olimpiyatları'nı da Rio de Janeiro'ya kaptıran İspanya'nın başkenti, üst üste 3, toplam 4 kez adaylık yarışına girdi.
5
Tokyo, 2020 Olimpiyatları İstanbul'un en güçlü rakibi olarak telaffuz edilse de son aylarda yeniden gündeme gelen nükleer sızıntılar, bu kentin evsahipliği yolunda en büyük engel olarak kafalarda soru işareti yaratıyor.
6
İlk olimpiyat tecrübesini, 1964'de tadan ve yaz olimpiyatlarını düzenleyen ilk Asya kenti olan Tokyo, bir önceki adaylık dosyasını ise 2016 Olimpiyatları için teslim etti. Bu olimpiyatların evsahipliğini almayı başaramayan Japonya'nın başkenti, oyunları Rio de Janeiro'ya kaptırdı.
7
Olimpiyatlara 5. kez aday olan Tokyo, 2020 Olimpiyatları'nı düzenleme hakkını elde ederse, 2 olimpiyat düzenleyen Paris, Los Angeles ve Atina'dan sonra dördüncü kent olacak.
8
Daha önce Japonya ise 4 kez olimpiyat düzenleyen ülke olarak tarihe geçecek. Japonya'nın Sapporo ve Nagano kentleri, 1972 ve 1998 Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmıştı.
9
Türkiye'nin nefesini tuttuğu tarihi günde ise 2020 Olimpiyat Oyunlarına ev sahibi olacak ülke bu gece belli olacak.
10
11

Son Dakika 2020 Olimpiyat Oyunlarında Rakiplerimizin Son Durumları - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çöpçatanlık sitesinde tanıştığı adamı fantezi yalanıyla kandırıp cinsel oyuncakla boğarak öldürdü Sahneye şeffaf kıyafetle çıkan şarkıcı Noah Cyrus isyan etti: Bacak aramı sansürlediğiniz için teşekkürler 638 yıldır dönüyor! Yıldırım'ın asırlara meydan okuyan emanetini görenler hayrete düşüyor İtalya'nın yasaklı cinsel ilişki adası, karanlık tarihi ile ürkütüyor Küçük kıza cinsel istismarda bulunup öldüren caniyi halk maket bıçağı ile delik deşik etti