2024 Yılında Seyahat ve Tatiller Nasıl Olacak? - Son Dakika

2024 Yılında Seyahat ve Tatiller Nasıl Olacak?

29.09.2014 19:05

Gelecekte seyahatler dünya sınırlarının ötesine mi geçiyor?

1

Gelecekte seyahatler dünya sınırlarının ötesine mi geçiyor?Uzaya veya su altına seyahat mümkün olacak mı?Otel odalarında hayal bile edilemeyecek teknolojilere ne kadar kaldı?
Kaynak :
2

Seyahat arama motoru Skyscanner'ın "Seyahatin Geleceği" raporunun son bölümü yayımlandı. Rapora göre; önümüzdeki yıllarda seyahat trendleri hayal gücünün sınırlarını zorlayacak.Skyscanner, geleceğin seyahat trendlerini nasıl bir deneyime döneceğini araştırdığı raporun son bölümünü yayımladı. 56 kişilik gelecek bilimci ve seyahat uzmanından oluşan ekibin hazırladığı "Seyahatin Geleceği" raporuna göre;


3

2024 yılına gelindiğinde popüler seyahat trendleri uzaya seyahat etmek ve su altı otellerinde konaklamak olacak.


4

Hiper-kişiselleştirilmiş otel odaları ise otel odalarındaki konfor yarışını teknolojiyle birleştirecek.


5

Seyahatin Geleceği Raporu'na göre, 2024 yılına geldiğimizde, Dünya'nın alt yörüngesinde seyahat edip ultra yükseklikten yerküreyi izlemek mümkün olabilecek.Uzun vadede ise seyahatseverler sadece uzaya çıkmakla kalmayarak, aynı zamanda uzayda bir süre vakit geçirip eşsiz uzay deneyimini yaşayabilecekler.


6

Skyscanner'da raporu hazırlayan ekipte yer alan Skyscanner B2B Başkanı Filip Filipov, "Uzaya seyahat edebilmek insanoğlu için gerçek bir kilometre taşı olacak. Ancak daha da heyecan verici yanı, uzay keşfinde kullanılan teknolojilerin günümüzdeki ticari havacılığa katacağı yenilikler. Örneğin; seyahatseverler, Londra'dan Sydney'e 2,5 saatte uçabilecek. Seyahat, bugüne kadar hiç düşünemediğimiz şekilde kolay ve hızlı olabilecek, zaman sınırları aşılabilecek" diye belirtiyor.


7

Deniz altına yapılan geziler, uzay seyahatinden daha makul ücretlerle, gelecekte daha popüler bir seyahat şekli haline gelecek.


8

Gelecekte, Spa merkezi, bahçe ve havuz dâhil bütün otel sisteminin su altına inşa edilebileceği yeni bir akım ortaya çıkacak ve seyahatseverler akvaryum tarzındaki pencereler sayesinde deniz altı manzarasının keyfini çıkarabilecek.


9

Önümüzdeki 10 yıl içerisinde teknolojinin hızlanan seyri, otellere misafirlerine mobil cihazları üzerinden deneyimlemelerini sağlayacak hiper-kişiselleştirilmiş sistemler sunacak. Otel odalarındaki duvarların interaktif oluşu sayesinde artık filmler, fotoğraflar ve hatta Skype görüşmeleri için ayrı ayrı cihazlara ihtiyaç duyulmayacak.Misafirler, masaj sistemiyle donatılmış yastıklar sayesinde rahatça uyuyabilecekler. Hatta jetlag yaşayanlar, vücut saatlerini sıfırlamak üzere tasarlanan ışıklandırma sisteminden faydalanabilecek.


10

C vitamini katkılı duşlar sayesinde cilt ve saç bakımı aynı anda yapılıp, 3 boyutlu yazıcılar sayesinde sabun ve diş macunu dâhil her türlü banyo eşyasına aynı anda sahip olunabilecek.Kapsamlı ve uzun döneme yayılan araştırma sürecinden sonra, 56 kişilik gelecek bilimcisi ve seyahat uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından hazırlanan raporu detaylıca incelemek içinadresi ziyaret edilebilir.

11

Son Dakika 2024 Yılında Seyahat ve Tatiller Nasıl Olacak? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeli Sihirbaz hilesini ifşa etti! Yöntemi şeytanın bile aklına gelmez Duyanlar şaşkın! Bu festivalde evli kadınlar ikinci eşlerini seçiyor Arkeologlar kazmayı toprağa her vuruşlarında hayran kalıyor! 2.500 yıldır İstanbul'un göbeğinde saklanıyormuş Fizik kuralına meydan okuyorlar! Araçlar suyun altına girip kayboluyor "Harry Potter'ım" diye bağırarak hızla yargıcın arabasına çarptı! Sonrası facia