2031'in Dünyası - Son Dakika

2031'in Dünyası

03.10.2011 19:33

1
İşte 20 yıl sonrasının olası dünyası...
2
2031'de bükülebilir ve bileğe takılabilir cep telefonlarıyla uyanmanız olası.
3
Televizyon gelecekte de var olmaya devam edecek. İncecik olacak bu televizyonlar hafif plastiktan yapılacak ve duvara yapıştırılabilecek.
4
2031 yılında artık herkesin bir robotunun olacağı tahmin ediliyor. Kişisel robotlar çamaşır, bulaşık, ağır yük gibi işleri sizin yerinize üstlenecek.
5
Dahası da var... Arızalanan çamaşır makineniz size hiç hissetirmeden "usta"yı arayıp kendisini tamir etmesi için çağıracak.
6
Evler her zamankinden daha akıllı olacak, hatta size ukalalık bile yapabilecek. Buzdolabındaki sensörler yemeklerin tazeliği hakkında sizi uyarabilecek.
7
Moda mağazaları size tam uyan bir elbise bulmak için vücudunuzun şeklini lazerle belirleyecek ve vücudunuza cuk diye oturan elbiseleri size gösterecek.
8
20 yıl sonraki uçaklar bugünkü bombardıman uçaklarına benzeyecek. Uçaklarda yolcular için daha fazla alan bulunacak ve artık uçaklar da yakıt tasarrufu yapabilecek.
9
Akıllı trafik işaretleri trafiği algılayarak uygun kararı verecek ve trafik sıkışıklığının önüne geçecek. Bu uygulamanın İstanbul'da çalışması zor gözükse de umut vaat ettiğini söyleyelim.
10
2031'de uzaya turistik uçuşlar, Paris tatilinden daha çok alıcı bulacak. 90 dakikalık bir yolculuk için 150 bin euro ödemeniz yeterli olacak.

Son Dakika 2031'in Dünyası - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement