21 Çocuk 21 Hikaye - Son Dakika

21 Çocuk 21 Hikaye

23.04.2014 10:48

1
Dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan çocukları ve yaşam koşullarını fotoğraflayan James Mollison, ortaya çarpıcı hikayeler çıkardı. İşte o çocuklar ve hikayeleri...

2
1.Bilal-Batı Şeria: 6 yaşındaki Bilal, ailesiyle birlikte tek odalı gecekonduda yaşıyor. Bilal henüz okula gitmiyor, ama ailesinin 15 keçisine o bakıyor.

3
2.Maria-Mexico City: 12 yaşındaki Maria, 3 katlı özel güvenlikle korunan bir villada, anne ve babasıyla yaşıyor. Maria, kuzenlerinden birinin, bir çete tarafından kaçırıldığından bu yana, yüksek güvenlik ile korunuyor.

4
3.Nantio-Kenya: 15 yaşındaki Nantio, çadırda iki kız kardeşi ile yaşıyor. Okula gitmeyen Nantio, savaşçı olmak istiyor.

5
4.Rhiannon-İskoçya: 14 yaşındaki Rhiannon, eroin bağımlılığının yüksek olduğu ve çete çatışmalarının olduğu bir yerde yaşıyor. Teraslı bir evde anne ve babasıyla yaşayan Rhiannon, punk kültürünü yaşamayı seviyor.

6
5.Alyssa-Amerika: 8 yaşındaki Alyssa, küçük bir evde yaşıyor. Alyssa'nın babası vatman, annesiyse McDonald'da çalışıyor.

7
6. Jasmine-Amerika: 4 yaşındaki Jasmine, anne babası ve üç kardeş ile Amerika'da büyük bir evde yaşıyor. Güzellik yarışmalarına katılan Jasmine oturdukları evi yarışmadan kazandı. Şimdiye kadar 100'den fazla yarışmaya katılan Jasmine rock yıldızı olmak istiyor.

8
7. Li-Çin: 10 yaşındaki Li, bir mükemmeliyetçi ve Pekin'de bir apartman dairesinde ailesi ile birlikte yaşıyor. Balerin olmak isteyen Li, her gün 3 saat çalışıyor.

9
9.Dong-Çin: 9 yaşındaki Dong, Çin'in güneybatısındaki Yunnan eyaletinde anne ve babası, kız kardeşi ve dedesi ile bir odayı paylaşır. Dong, boş zamanlarında ailesinin pirinç tarlasında çalışıyor.

10
10.Kaya-Japonya: 4 yaşındaki Kaya, Tokyo'da küçük bir dairede ailesiyle birlikte yaşıyor. Kaya'nın odası her küçük kızın rüya odası gibi düzenlenmiş. Kaya'nın bütün elbiseleri annesi tarafından dikiliyor. Kaya'nın şimdilik 300 kıyafeti var.

11
11.Risa-Japonya: 15 yaşındaki Risa, bir çay evinde 13 kadınla yaşıyor. Bir "Maiko" olan Risa, sade bir yaşama sahip.

12
12. Bilinmiyor-Fil Dişi: 9 yaşındaki çocuk, iç savaşta yetim kalmış. Köyündeki diğer çocuklarla aynı evi paylaşıyor.

13
13. Alex-Brezilya: 9 yaşındaki Alex, eski bir kanepe veya kaldırımlarda uyuyor. Okula gidemeyen, Alex, sokaklarda dilencilik yapıyor.

14
14.Erlen-Brezilya: 14 yaşındaki Erlen, üçüncü kez hamile. Genellikle yerde uyuyan Erlen, gebeliğinin ilerleyen aşamalarında yatakta uyumak zorunda kaldı. Daha önce 3 kez bebeğini kaybeden Erlen, yeni bebek hayatta getirirse çalışmaya başlayacak.

15
15.Ryuta-Japonya: 10 yaşındaki Ryuta, şampiyon bir sumo güreşçi. Ailesiyle ve kız kardeşiyle birlikte Tokyo'da yaşayan Ryuta, aynı zamanda izci.

16
16.Jaime-Amerika: 9 yaşındaki Jaime, New York'ta bir dairede yaşıyor. Jaime, çello ve top oynamayı seviyor. Ailesinin İspanya'da lüks evleri var.

17
18.Antonini-İtalya: 4 yaşındaki Antonini, Roma'nın eteklerinde bir yatak üzerinde ailesiyle birlikte yaşıyor. Kendisinin ve ailesinin kimlik kartları yok. Bu nedenle kaçak yaşıyorlar.

18
17.Joey-Amerika: 11 yaşındaki Joey'in iki av tüfeği var. Joey, 7 yaşında ilk avı olan bir geyiği öldürmüş.

19
19.İndira-Nepal: 7 yaşındaki İndira, anne ve babası ve kardeşiyle yaşıyor. 3 yaşından bu yana çalışmış olan İndira, granit ocağında çalışıyor. İndira ve ailesi bir odalı evde yaşıyor.

20
20. Delanie-Amerika: 9 yaşındaki Delanie'nin kendine ait yatak odası var. Delanie, moda tasarımcısı olmak istiyor.

21
21.Roathy-Kamboçya: 8 yaşındaki Roathy, çöp dökülen arazide, eski lastiklerden yapılmış bir şilte üzerinde uyuyor. Roathy, plastik şişe ve kutu topluyor.

22
22.Prena-Nepal: 14 yaşındaki Prena, bir işçi olarak günde 13 saat çalışıyor. Prena'nın bir aylık maaşı ise sadece 6,50 dolar.Çalıştığı yerde uyuyan Prena, doktor olmak istiyor.

Son Dakika 21 Çocuk 21 Hikaye - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement