Son Dakika Haberleri: 24 yaşındaki gencin, askerlik yapmamak için bulduğu yöntem 'yok artık' dedirtti!

24 yaşındaki gencin, askerlik yapmamak için bulduğu yöntem 'yok artık' dedirtti!

2 ay önce

Ukrayna'da zorunlu olan askerlik görevinden kaçmak isteyen 24 yaşındaki genç, 81 yaşındaki engelli kuzeniyle evlendi. Yaşanan olay Ukrayna basınında geniş yer buldu.

1
Vinnitsa bölgesindeki askere alma dairesi yetkilisi Aleksandr Danilyuk, 24 yaşındaki Alexander'ın askere gitmeme hakkının olduğunu belirtti.
2
Durum şüpheli bulununca gazeteciler, 81 yaşındaki Zinaida Illarionovna'ye bu durumu sormuş. Ancak kadın tüm iddiaları reddederek Alexander'ın çok iyi bir eş olduğunu, kendisine çok iyi baktığını söylemiş. Ancak komşularla yapılan görüşmelerde Alexander'ın eşinin oturduğu yere pek uğramadığı ortaya çıkmış. Komşuları Zinaida'nın pek çok ziyaretçisi olduğunu söylemişler. Yaşlı kadının yeğenleri, torunları, kızları, vs. sürekli ziyaretine gelse de kocasını gören pek olmamış.
3
Yalnız yaşayan 81 yaşındaki kadının evli olduğunu gösteren tek şey nikah belgesi. O da sadece Alexander askere alınmak istendiğinde ortaya çıkıyor. Ne zaman askerlik hizmeti hatırlatılsa, Alexander sevgili engelli eşine bakmak zorunda olduğu için askere gidemeyeceğini beyan etmek için nikah evrakını gösteriyormuş. Bir de eşinin engelli raporunu. Her ne kadar şüpheli gibi görünse de Alexander'ın askere gitmeme hakkı var.
4
Danilyuk, "Resmi belgeleri gösterdiği sürece askerlikten muaf, yapacak hiçbir şey yok" ifadelerini kulandı. Ancak uzmanlar Zinaida'nın komşularının tanık olarak dinlenmesi gerektiğini söyledi.

5
24 yaşındaki Alexander Kondratyuk da bu istisnai durumdan faydalanmak istemiş ve kendisinden 57 yaş büyük, 81 yaşındaki engelli kuzeni ile evlenmiş.

6
Ukrayna'da askerlik hizmeti belli bir yaşa gelmiş gençler için zorunlu. Ancak, engelli eşine bakmak zorunda olan kişiler askere gitmek zorunda değil.Haber Yayın Tarihi: 02.10.2019 11:16 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!