24 yaşındaki gencin, askerlik yapmamak için bulduğu yöntem 'yok artık' dedirtti! - Son Dakika

24 yaşındaki gencin, askerlik yapmamak için bulduğu yöntem 'yok artık' dedirtti!

02.10.2019 11:16

Ukrayna'da zorunlu olan askerlik görevinden kaçmak isteyen 24 yaşındaki genç, 81 yaşındaki engelli kuzeniyle evlendi. Yaşanan olay Ukrayna basınında geniş yer buldu.

1
Vinnitsa bölgesindeki askere alma dairesi yetkilisi Aleksandr Danilyuk, 24 yaşındaki Alexander'ın askere gitmeme hakkının olduğunu belirtti.
2
Durum şüpheli bulununca gazeteciler, 81 yaşındaki Zinaida Illarionovna'ye bu durumu sormuş. Ancak kadın tüm iddiaları reddederek Alexander'ın çok iyi bir eş olduğunu, kendisine çok iyi baktığını söylemiş. Ancak komşularla yapılan görüşmelerde Alexander'ın eşinin oturduğu yere pek uğramadığı ortaya çıkmış. Komşuları Zinaida'nın pek çok ziyaretçisi olduğunu söylemişler. Yaşlı kadının yeğenleri, torunları, kızları, vs. sürekli ziyaretine gelse de kocasını gören pek olmamış.
3
Yalnız yaşayan 81 yaşındaki kadının evli olduğunu gösteren tek şey nikah belgesi. O da sadece Alexander askere alınmak istendiğinde ortaya çıkıyor. Ne zaman askerlik hizmeti hatırlatılsa, Alexander sevgili engelli eşine bakmak zorunda olduğu için askere gidemeyeceğini beyan etmek için nikah evrakını gösteriyormuş. Bir de eşinin engelli raporunu. Her ne kadar şüpheli gibi görünse de Alexander'ın askere gitmeme hakkı var.
4
Danilyuk, "Resmi belgeleri gösterdiği sürece askerlikten muaf, yapacak hiçbir şey yok" ifadelerini kulandı. Ancak uzmanlar Zinaida'nın komşularının tanık olarak dinlenmesi gerektiğini söyledi.

5
24 yaşındaki Alexander Kondratyuk da bu istisnai durumdan faydalanmak istemiş ve kendisinden 57 yaş büyük, 81 yaşındaki engelli kuzeni ile evlenmiş.

6
Ukrayna'da askerlik hizmeti belli bir yaşa gelmiş gençler için zorunlu. Ancak, engelli eşine bakmak zorunda olan kişiler askere gitmek zorunda değil.

Son Dakika 24 yaşındaki gencin, askerlik yapmamak için bulduğu yöntem 'yok artık' dedirtti! - Son Dakika


YORUMLAR (11)
  • DAR GELİRLİ: ELEKTRİĞE 8 AYDA NEDEN %82 ZAM YAPTINIZ BELEDİYEYİ KAPBETMENİN ACISI AMA YAKINDA HEPTEN TARİH OLACAKSINIZ Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • eski nesil elektrik : bi boş yapma ya işine gelmiyorsa elektrik kullanma ateş yak 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement