24 yaşındaki sevgilisini parçalara ayıran tarih profesörünün akli dengesi yerinde çıktı - Son Dakika

24 yaşındaki sevgilisini parçalara ayıran tarih profesörünün akli dengesi yerinde çıktı

28 gün önce

Rusya'da sevgilisi Anastasia Yeschenko'yu vahşice öldüren ünlü tarihçi Oleg Sokolov dün hakim karşısındaydı. Sokolov'un akli denge soruşturması tamamlandı ve profesörün akli dengesinin yerinde olduğu belirtildi. Katil profesörün 15 yıl hapsi isteniyor.

1
Geçen yıl Rusya'da kan donduran bir olay gerçekleşti.Kasım ayında St. Petersburg'daki Moika Nehri'ne bir kişinin düştüğü ihbarı üzerine polisler olay yerine gitti.
2
Burada Oleg Sokolov (63) ile karşılaşan polisler ünlü tarihçinin çantasında kadın kolları buldu.
3
Ardından kolların ünlü tarihçinin 24 yaşındaki öğrencisi ve sevgilisi Anastasia Yeshchenko'ya ait olduğu anlaşılmıştı.
4
Gözaltına alınan Sokolov, sevgilisi ile kavga ettiklerini, kavga sırasında kendisini öldürdüğünü ardından da başını, kollarını ve bacaklarını testereyle kestiğini itiraf etmişti.
5
Cinayeti gizlemeye çalışan ünlü tarihçinin ardından cesedi yok ettikten sonra Napolyon kılığında kamuoyu önünde intihar etmeyi planladığı da belirtilmişti.
6
Canavarca hisle öldürmesi nedeniyle cam kafeste duran Sokolov'a pişman olup olmadığı sorulması üzerine profesör hastalıklarını sıralamış, Ocak 2020'ye kadar gözaltında tutulması kararlaştırılmıştı.

7
Tutuklu yargılanan Sokolov'un bu süreçte akli denge soruşturması da tamamlandı. Uzmanlar profesörün cezai ehliyeti olduğuna hükmetti.
8
Sokolov'un 'canavarca hisle öldürmek'ten 15 yıla kadar hapsi isteniyor.
9
10

Haber Yayın Tarihi: 31.01.2020 03:46 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İdlib'de şehit düşen Kayserili Ali Taşöz'ün 'canım anam' paylaşımı yürekleri dağladı Göçmenler gece yarısı yollara düştü! İşte sınırdan manzaralar Şehit haberleri ciğerimizi yaktı! İşte ünlülerin İdlib şehitleri için attığı tweetler New York ile New Jersey'deki camilerde eller, İdlib şehitleri ve Mehmetçiğe dua için kalktı! 2 yaşındaki kızını küvette boğarak öldüren cani anneye 18 yıl hapis cezası