Son Dakika Haberleri: 25 Bin Dolar Harcayarak Evine Gizli Bölme Yaptırdı

25 Bin Dolar Harcayarak Evine Gizli Bölme Yaptırdı

3 yıl önce

1
ABD'nin Arizona Eyaleti'nde yaşayan bir kadın yeni aldığı evine 25 bin dolar harcayarak kitaplığın arka kısmına gizli bir oda yaptırdı.

2
Sara Nainzadeh adında bir kadın 2009 yılında bir daire aldı. Evi aldıktan sonra 25 bin dolar ödeyerek kitaplığın arka kısmına mükemmel bir gizli bölme yaptırdı.

3
Yaratıcı mühendisler, gizli odayı şömine veya merdiven altına yapma önerisinde bulunsa da, kadın gizli bölmenin kitaplığın arkasında olmasını istemiş.

4
Mühendisler gizli odayı, evin dışında kendi atölyelerinde inşa ettikten sonra evin içine monte etmişler.

5
Nainzadeh bunu işi için yapıyor, gizli odanın içi bir ofis için yeterli büyüklükte.

6
Oda, kafa dinlemek için de birebir. Odadaki duvar kağıdı Nainzadeh'in çocukluğunun geçtiği odadaki gibi.

7


Genç kadın, Fellini adındaki köpeğinin tablosunu da gizli odasına asmış.

8
Nainzadeh eğer odadan çıkmak isterse, kapının üzerinde bulunan düğmeyi kullanıyor.

9
Bunun dışında odada bir çıkış daha bulunuyor.

10
Bu kapı ise ufak banyoya açılıyor.

11
Banyodan da tekrar oturma odasına geçebiliyor.

12
Oturma odasının kapısı kapalıyken, ortaya bir başka ahşap panel çıkıyor. Fakat Nainzadeh, odaya bu şekilde dönemiyor. Tekrardan yatak odasındaki kitaplığa gitmesi gerekiyor, çünkü odaya giriş sadece orada.

13
Kitaplığın arkasındaki gizli odanın kapısını açabilmesi için Shel Silverstein'in yazdığı "A Light in the Attic" adlı kitabı çekmesi yeterli.

14
Mühendisler içeriye bir sensör yerleştirmiş.

15
16
Nainzadeh; "Bazen insanlara kapıyı hangi kitabın açtığını tahmin etmelerini söylüyorum. Hiçkimsenin aklına Shel Silverstein'in kitabı olabileceği gelmiyor, aksine herkes Stephen King'in kitabının kapıyı açan anahtar olduğunu düşünüyor."

17
Gizli bir oda yapmak, bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Fakat bu işte usta olan yaratıcı mühendisler bu sorunu da çözmüş gibi.

18
İşte o gizli bölmeden kareler...

19
20
21
22
23Haber Yayın Tarihi: 07.10.2016 11:15 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

107 yıl önce batan Titanic'in son hali şoke ediyor! Resmen eridi Aşk Adası'nın fenomen güzeli, paylaştığı cinsel ilişki videosuyla pes dedirtti! Kraliçe Elizabeth'in oğlu şimdi yandı! Cinsel istismar kanıtlandı Troya'da büyük keşif! Kuruluş tarihi 600 yıl geriye gitti Yatak odasında unuttuğu fantezi kelepçesi yüzünden annesine rezil oldu!