İlçe resmen ikiye bölündü! Onlarca kişinin öldüğü Bozkurt'un hali içler acısı - Son Dakika

İlçe resmen ikiye bölündü! Onlarca kişinin öldüğü Bozkurt'un hali içler acısı

13.08.2021 09:41

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde meydana gelen sel felaketinde ölü sayısı 36'ya yükselirken felaket sonrası ilçeden gelen görüntüler içler acısı. Sel, 5 bin 400 nüfuslu Bozkurt ilçesinde büyük yıkıma yol açtı. Bölgede incelemede bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Benim gördüğüm en ağır sel felaketi burası, Yani bu ilçe ikiye bölündü" dedi.

1
Türkiye yangınların ardından bu kez ciddi bir sel felaketiyle karşı karşıya kaldı.
2
Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta etkili olan şiddetli sağanak bazı bölgelerde sele yol açtı, ağaçlar sürüklendi, çok sayıda ev ve iş yeri sular altında kaldı.

3
Sel, 5 bin 400 nüfuslu Bozkurt ilçesinde büyük yıkıma yol açtı. Yağış nedeniyle ilçe merkezinden geçen Ezine Çayı taştı. Çayın taşmasıyla birlikte meydana gelen selde, su seviyesi bazı bölgelerde 4 metreye kadar yükseldi.

4
Araçlar sel sularında sürüklendi. Birçok vatandaş bulundukları binalarda mahsur kaldı. Ezine Çayı kenarında bulunan 8 katlı Ölçer Apartmanı çöktü. Yanında bulunan iki binada ise büyük hasar oluştu. 36 kişinin öldüğü Bozkurt'un felaket sonrası hali ise yürekleri parçaladı.

5
Bölgede incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ,Türk Hava Kuvvetleri, jandarma, emniyet, AKUT ve sahil güvenlik ile sivil toplum kuruluşlarının ekiplerinin el birliğiyle çalıştığını dile getirerek, yaklaşık 850 vatandaşın kurtarıldığını, önemli bir kurtarma faaliyeti gerçekleştirildiğini belirtti. Kurtarma çalışmalarının detaylarına değinen Soylu, şu ifadeleri kullandı:
6
"Bu kurtarmalarda hasta, yaşlı, çocuk var. Aileler, bebekler, hamile var. Bunu ezberleyerek söylüyor değilim, her birini yaşadığımız için söylüyorum. Akşam 20.00'ye kadar yine arama kurtarma çalışmaları devam etti. Özellikle burada yani Bozkurt'ta arama, kurtarma çalışmalarında sona geldik diyebilmem mümkün. Hala bu gece arama kurtarma ekiplerimiz tüm evlerde hem ses yöntemiyle hem de arama tarama yöntemiyle çalışmalarına devam ediyorlar."
7
'İLÇE İKİYE BÖLÜNDÜ'
İLÇE İKİYE BÖLÜNDÜ
"Bu arada ihbarlar var, bu ihbarlarla ilgili de çalışıyoruz. En son hemen yolun, derenin karşı tarafından 8 vatandaşımızı bir ihbar neticesinde alabilme kabiliyetine sahip olduk. Yani bu ilçe ikiye bölündü. Yani ilçenin diğer tarafıyla bu tarafı arasındaki iletişim, ulaşım bu sabah 05.00'e kadar yoktu. Şimdi ulaşım da bir köy yolu üzerinden sağlanabildi yani iki ayrı alanda, iki ayrı çalışma gerçekleştiriliyor."

8
İşte selin yıktığı ilçeden yürek burkan manzaralar;
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika İlçe resmen ikiye bölündü! Onlarca kişinin öldüğü Bozkurt'un hali içler acısı - Son Dakika


YORUMLAR (3)
500
Advertisement