25 Yaşındaki Beyrutlu Genç Reina Katliamında Hayatını Kaybetti - Son Dakika

25 Yaşındaki Beyrutlu Genç Reina Katliamında Hayatını Kaybetti

02.01.2017 08:26

1
İstanbul'da yılbaşı gecesi Reina gece kulübüne yönelik saldırıda hayatını kaybedenlerin kimliklerinin belirlenmesine devam ediliyor. Dün itibariyle hayatını kaybeden 39 kişiden 38'nin kimlik ve uyrukları belirlendi. 1 kişinin ise kimlik tespit çalışmaları devam ediyor. Güvenlik yetkililerine göre olaydan sonra meydana gelen kargaşa sebebiyle mağdurların kimlikleri üzerinde bulunamadığı için kimliklerin tespiti zaman aldı. Kayıp yakınları başvurduğu konsoloslukların yardımıyla Hastane ve Adli Tıp Kurumu'ndaki kimliksiz cesetleri ve hastanelerdeki yaralıları teşhis etti.

2
Kimliği tespit edilenlerden biri de Lübnanlı 25 yaşındaki Elias Wardini...

3
Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki bir spor okulundan geçen yıl mezun olmuş. Beyrut'ta bir fitness kulübünde eğitmen olarak çalışan Wardini, terör saldırısı sırasında nişanlısı Melisa Papalurdu ile Reina'daydı.

4
Kız kardeşi Mirna Wardini Lübnan'ın MTV kanalına yaptığı açıklamada 'Kendini boğazın sularına atmış ama kurtulamamış' diye konuştu. Wardini'nin nişanlısı Melisa Papalurdu ise saldırıdan yaralı kurtuldu ve tedavi altına alındı.

5
Yılbaşı tatili için İstanbul'da olduğu öğrenilen Wardini'nin cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Konsolosluk aracılığıyla da ailesine bilgi verildi.

6
Nişanlısı Melisa'nın tedavisi ise devam ediyor. Ailesinin bugün cenazeyi teslim alması bekleniyor. Saldırıda 3 Lübnan vatandaşı hayatını kaybetmiş 3'ü de yaralanmıştı.

7
8
"Denize atladı" iddiası yalanlandı
Denize atladı iddiası yalanlandı
Vardini'nin saldırı sırasında denize atlayarak kurtulduğu öne sürülmüştü. Ancak Lübnanlı gençlerin arkadaşları bu iddiayı yalanlamıştı. Associated Press haber ajansı ise Reina'daki saldırıda yaşamını yitiren üç Lübnanlı'dan biri olan İlyas Vardini'nin Beyrut'taki ailesiyle konuştu. Vardini'nin kız kardeşlerinin büyük yıkım yaşadığı görüldü.

9
Paylaştığı son fotoğraf...
Paylaştığı son fotoğraf...
İlyas Vardini'nin Instagram'da paylaştığı son fotoğraf İstanbul'dan. Vardini'nin Rita Şami ile birlikte poz verdiği görülüyor.

10
11
12
Ortaköy'deki saldırıda 26 yaşındaki Lübnanlı Heykel Müsellem de hayatını kaybetmişti.

13
14
15

Son Dakika 25 Yaşındaki Beyrutlu Genç Reina Katliamında Hayatını Kaybetti - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement