28 yaşındaki kadın nadir görülen hastalığı yüzünden gün ışığına çıkamıyor - Son Dakika

28 yaşındaki kadın nadir görülen hastalığı yüzünden gün ışığına çıkamıyor

10.08.2020 09:55

Fas'ta yaşayan 28 yaşındaki Fatima Ghazaoui nadir görülen ‘Xeroderma pigmentosum' denilen deri hastalığı ile mücadele ediyor. Genç kadın, hastalığı yüzünden 20 yıldır gün ışığına çıkamıyor.

1
Fas'ta yaşayan 28 yaşındaki Fatima Ghazaoui isimli genç kadın, ultraviyole ışınlarından dolayı hasar gören cildin, DNA'nın eşlenme yeteneğinin zarar görmesinden dolayı onarılamadığı bir tür hastalık olan Xeroderma pigmentosum hastalığı ile mücadele ediyor.

2
Ailesinin 2 yaşındayken Ghazaoui'daki yoğun çillenme sonucu doktora gitmelerinin ardından konulan teşhisle birlikte Ghazaoui, astronotların taktığı başlığa benzer bir kask takmaya başladı.
3
"Nadiren gün ışığına çıkıyorum ama gerekliyse. Kendimi güneş ışınlarından korumak için NASA maskesi dediğim şeyi ve eldivenleri giymeliyim" diye konuşan Ghazaoui, "Günüm diğer insanlarınkinden farklı, benim günüm geceleri başlıyor" dedi.

4
5
6
7

Son Dakika 28 yaşındaki kadın nadir görülen hastalığı yüzünden gün ışığına çıkamıyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (4)
  • vatandaş rıza: hemen ülkemize alalım müslüman kardeşimiz ambulans uçakla hemen hiç durmayın.bu vatanın evlatları da hasteneler gitsin hemşiresi ayrı doktoru ayrı azarlasın bir güzel ama bu kardeşimiz gelsin vatan topraklarına herlkes muayene etmek sıraya girer bizide azarlar çocuk azarlar gibi doktor yok falan fiziki muyene olmadan doktor yüzüne bakmnadan mueyene eder bunları kullan 1 ay sonra gel ilacın faydasını görmeyen vatandaşı üniversite hastesine sevk eder bizleri başından atar bu doktorlarımız Cevap Yaz 4 2 Yayından Kaldır
  • raki balboa: ingiltereyi köymü zannettin elin kolunu sallayarak gidecek yok ya 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement