Son Dakika Haberleri: 3 Bin 300 Mahkum İçin Yüzen Hapishane!

3 Bin 300 Mahkum İçin Yüzen Hapishane!

10 ay önce

Alışılmışın oldukça dışında bir hapishane... Fransız mimarlar tarafından tasarlanan gemi hapishanede binlerce hücre yer alacak. Hayata geçmesi durumunda türünün tek örneği olacak olan hapishanede, dünya çapında vergi kaçakçılığı, sahtekarlık ve dolandırıcılık gibi suçlardan ceza alanlar kalacak.

1
Devasa büyüklükte bir kargo gemisi üzerine inşa edilecek olan binlerce hücre… Bir kargo gemisi üzerine yapılacak olan hapishane, Orta Amerika ülkesi Panama'nın başkenti Panama City civarındaki uluslararası sularda yüzecek.
2
Sadece dünya çapında oldukça yüksek miktarlarda sahtekarlık ya da vergi kaçakçılığı gibi suçlardan ceza alan dünyanın zengin ve güçlü isimlerinin olacağı hapishane, hayata geçtiği takdirde türünün tek örneği olacak.
3
Tam olarak 3.300 mahkum burada cezasını çekecek. Hapishanenin bir tarafı erkeklerin, diğer tarafı ise kadınların olacağı şekilde ikiye bölünecek.
4
350 metre uzunluğunda, 100 metre yüksekliğindeki gemi hapishanede hücreler 9 metrekare alana sahip olacak.
5
Üç bölümden oluşacak hapishanede en önde hücreler, ortada yöneticinin ofisi ve düzensiz alan, arka tarafta ise gardiyanlara ait 36 metre karelik iki katlı apartman daireleri yer alacak. Düzensiz alan denilen yerde mahkumlar için jimnastik salon, çalışma ve dinlenme alanları bulunacak.
6
Gemiyi Fransa'daki Ecole d'Architecture de Paris-Belleville isimli bir mimarlık fakültesinin mimarları tasarladı.
7
8
9


Diğer Galeriler

Golf Sahasında Burma Piton ve Timsahın Ölüm-Kalım Savaşı Fenomen Dizilerin Ünlü İsimlerinin Merak Edilen Memleketleri Sosyal Medyada Şaşkına Uğratan Tuhaf Yiyecekler Asma Kilitlerle 13 Çocuğa İşkence Yapan Çiftin, Villasından Çıkanlar Şoke Etti