3 Km'den Yere Çakılan Uçaktan Bir Tek O Kurtuldu! - Son Dakika

3 Km'den Yere Çakılan Uçaktan Bir Tek O Kurtuldu!

13.11.2018 10:35

Noel tatilinde unutulmaz bir gece yaşamak isteyen Kuliane Koepcke'nin filmlere konu olacak inanılmaz hikayesi şok etkisi yarattı. Juliane ve annesi Maria'nın uçağı Amazon Ormanları üzerinde türbülansa girdikten sonra uçağa yıldırım isabet etti ve uçak tam 3 km'de yere çakıldı.

1
Almanya'dan Peru'ya doğa bilimlerini incelemek için taşınan Koepcke ailesinin 17 yaşındaki kızları Juliane Koepcke ve annesi Maria, Noel tatili için başkent Lima'dan Pucallpa kentine uçakla seyahat ediyordu.
2
Amazon Ormanları üzerinden geçen ve 91 yolcuyu taşıyan uçak birden türbülansa girdi.
3
Aniden çıkan fırtınanın içerisine sürüklenen uçağa yıldırım düştü ve yangın çıktı. Tek kanadı kopan uçak kontrolden çıkarak 3 km'lik bir yükseklikten ormana çakıldı.

4
Sağ ve sol koltuğu boş olan Juliane bu sayede diğer yolculara nazaran yere daha yumuşak bir iniş yaptı ve böylece kurtuldu.
5
Juliane'nin köprücük kemiği kırılmış ve kaval kemiği çatlamıştı. Yine de yürüyebilecek durumda olan Juliane, annesini aramaya başladı.
6
Açık yaraları bulunan genç kızın yaralarına sinekler larva ve yumurta bırakmaya başladı. Larvalar ise genç kızın kolunu yiyerek besleniyordu.
7
Annesini bulamayan Juliane 10 gün boyunca ormanda yürüdü ve en sonunda bir motor botu buldu. Bottaki benzini, kolunu yiyen larvaları öldürmek için kullandı.
8
Nihayet 11. günde Juliane, yardım için birilerine ulaşabildi. Uçağın düştüğünü öğrenen yetkililer arama başlattı ve kazanın ardından yaklaşık 3 hafta sonra enkaza ulaşıldı.
9
Yapılan araştırmalarda, Juliane'in annesinin de kazadan kurtulduğu fakat günler boyunca aç ve susuz kaldığı için yaşamını yitirdiği ortaya çıkarıldı.
10
47 yıl önce yaşanan bu korkunç kaza ile ilgili bir televizyon kanalına konuşan Juliane, uzun süre kabuslar gördüğünü ve annesinin ölümünün etkisini atlatamadığını söyledi.
11
Kazanın ardından Juliane, memleketi Almanya'ya geri döndü, korkunç olaya dair bir kitap kaleme aldı ve film çekti. Juliane de tıpkı ailesi gibi hayvan bilimcisi oldu.
12

Son Dakika 3 Km'den Yere Çakılan Uçaktan Bir Tek O Kurtuldu! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement