3 Ocağa Daha Ateş Düştü - Son Dakika

3 Ocağa Daha Ateş Düştü

09.08.2010 09:16

1
MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin döşediği mayının infilak etmesi sonucu şehit olan 38 yaşındaki Uzman Çavuş Zeki İnan'ın Ordu'daki yakınları yasa büründü. İnan ailesine acı haberi Ordu İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda görevli subaylar verdi. Zeki İnan'ın 15 gün önce tayini çıkarak Mardin'e gittiği belirtildi.
2
Nusaybin'de dün akşam arama tarama operasyonuna katılırken teröristlerin araziye önceden döşediği mayının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 16 yılık Uzman Çavuş Zeki İnan ile birlikte 2 silah arkadaşı şehit oldu.
3
Evli ve 2 çocuk babası olan Uzman Çavuş İnan'ın Ordu'nun Karacaömer Köyü'nde oturan ailesi aldıkları acı haber üzerine sinir krizi geçirdi. 4 çocuk babası olan 56 yaşındaki Hilmi İnan, oğlunun şehit olduğunu kendisine söyleyen subaylara sarılarak, "Yavrum senin gibi giyiniyordu.
4
Açılın, Meclis açılın. Açılsınlar açılsınlar. İnşallah kendi kanlarıyla açılırlar" diyerek ağladı. Oğlu ile yaklaşık 1.5 ay önce telefonla görüştüklerini söyleyen anne, 54 yaşındaki Fadime İnan ise, sinir krizi geçirdi.
5
Şehit Uzman Çavuş Zeki İnan'ın Ankara'da görev yaptığı sırada 15 gün önce tayini çıkarak Mardin'e gittiği, eşi 34 yaşındaki Halime, kızları 15 yaşındaki Sedef ve 12 yaşındaki Hilal'in 1 hafta önce Mardin'e gittikleri belirtildi.
6
Şehit Uzman Çavuş İnan, yarın Ordu Garnizon Şehitliği'nde düzenlenecek tören ardından toprağa verilecek.
7
Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu Ordulu Uzman Çavuş Zeki İnan,Karslı Uzman Çavuş Tuncer Özdemir ile birlikte şehit düşen Uzman Çavuş Hacı Ahmet Efil'in Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesi'ne bağlı Beşbucak Köyü'nde oturan ailesi acı haberle yasa büründü.
8
Meslekte 2 yıllık kıdemi olan şehit Hacı Ahmet Efil'in Şırnak'ta vatani görevini yaptıktan sonra 'teskere bırakıp' uzman çavuş olarak terörle mücadeleyi sürdürdüğü belirtildi.
9
Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli subaylar, öğleden sonra Beşbucak Köyü'ne gelip, sağlık ekiplerinin nezaretinde baba 60 yaşındaki Yahya ve anne 51 yaşındaki Fatma Efil'e oğulları Jandarma Uzman Çavuş Hacı Ahmet Efil'in şehit olduğu haberini verdi.
10
Evlat acısı yaşayan anne Fatma Efil, sinir krizleri geçirip, gözyaşlarına boğulurken, baba Yahya Efil, şoke oldu.
11
Sağlık ekibinin müdahalesine rağmen sürekli baygınlık geçiren acılı anne Fatma Efil, "Doyamadım yavruma, elleri kırılsın" diye ağıtlar yakarken, baba Yahya Efil, metanetini koruyup, komutanların arasında sessizce oturdu.
12
Şehit Hacı Ahmet Efil'in 6 ay kadar önce Gülsüm Efil ile evlendiği ve Mardin'e gelin götürdüğü belirtilirken profesyonel askerliğe 'teskere bırakarak' geçiş yaptığı belirtildi. Şehit Efil'in yakınları "Hacı Ahmet, Şırnak'ta askerlik yaptı.
13
Vatani görevinin tamamlanmasına yakın sınavlara girdi ve kazandı. Teskere bırakıp, uzman çavuş oldu. Şırnak'ta zaman zaman katıldığı operasyonlardan bahsederdi. Vatanını, milletini çok sevdiğini, teröristlerden hiç korkmadığını anlatırdı" diye konuştu.
14
Şehit haberi üzerine Andırın'da bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 'Yayla Doğa ve Spor Şenliği' de iptal edildi. Şenliğe gelen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Nevzat Pakdil, Mehmet Sağlam ile Veysi Kaynak, Andırın'dan ayrılırken, şenlik meydanını dolduranlar, üzüntüye boğuldu.
15
Nusaybin İlçesi'nde mayın patlaması sonucu en evli ve 2 çocuk babası 34 yaşındaki Uzman Jandarma Çavuş Tamer Özdemir'in şehit düştüğü haberi Kars'taki yakınlarına verildi.3 yıl önce eşini kaybeden şehit annesi Cahide Özdemir, "Yavrum bana hep şehit olacağını söylüyordu.Dediği de oldu" dedi.
16
PKK'lı teröristler tarafından uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu iki silah arkadaşı ile birlikte şehit düşen Uzman Çavuş Tamer Özdemir'in İstasyon Mahallesi Hafızpaşa Caddesi'ndeki ailesine acı haber verilmesinin hemen ardından Türk bayrağı asıldı.
17
Kars Valisi Ahmet Kara ve Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, 112 Ambulansı eşliğinde şehit ailesinin evine giderek taziyede bulundu. 3'ü kız 5 çocuk annesi Cahide Özdemir, "Oğlum vatan için şehit düştü. Bana hep bir gün mutlaka şehit olacağını söylerdi.
18
Dediği oldu. Kendisine istifa etmesini söyledim. Ama o bana 'Canım anam gerekirse bu vatan için şehit düşeriz' derdi. Vatan sağ olsun. Sizler sağolun. Buraya gelen ayaklarınıza kurban olurum. Gerekirse yavrum gibi ben de şehit olurum" derken gözyaşlarını tutamadı.
19
Eşi İsmet Özdemir'i 3 yıl önce kaybeden Cahide Özdemir, zaman zaman fenalaşınca şehit evinin önünde hazır bekleyen sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi.
20
Kars Valisi Ahmet Kara, acılı anneye sarılarak sakinleştirmeşe çalıştı. Vali Kara, "Bu vatan bir takım insanların canları pahasına korunuyor. Fakat bir takım insan da vatanın kıymetini bilmiyor.
21
Hepimiz sizin yanınızdayız. 'Allah sevdi aldı onu' diyeceksin. Biz sizin evladınızız. Her sıkıntınızda yanındayız. Şehit oğlunuz hepimizin oğludur. Başımız sağ olsun" dedi.

22
Şehit Uzman Jandarma Çavuş Tamer Özdemir'in cenazesi yarın memleketi Kars'a getirilerek düzenlenen törenin ardından Garnizon Şehitliği'nde toprağa verilecek.
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40

YORUMLAR
500

Son Dakika 3 Ocağa Daha Ateş Düştü - Son Dakika


Advertisement