3 saniyeden fazla tokalaşıyorsanız dikkat! İlişkinizi riske atıyorsunuz - Son Dakika

3 saniyeden fazla tokalaşıyorsanız dikkat! İlişkinizi riske atıyorsunuz

12.10.2019 12:08

İngiltere'de yapılan bir araştırma sonucu uzun tokalaşan kişinin kaygısının arttığı tespit edildi.

1
Science Focus'un haberine göre, İngiltere'deki Dundee Üniversitesi Sosyal Bilimler Okulu Psikoloji Bölümü'nden Dr. Emese Negy'nin önderliğindeki çalışmada yüksek lisans öğrencileri, 36 katılımcıyla işleri ve kariyer hedefleri konusunda mülakat yaptı.
2
Katılımcılar, daha sonra ikinci bir araştırmacıyla tanıştırıldı.
3
Bu araştırmacı da bazı katılımcılarla 3 saniyeden az (normal), bazılarıyla 3 saniyeden fazla (uzun) tokalaşırken, bir kısmıyla ise hiç tokalaşmadı. Çalışmada tokalaşmanın öneminden haberi olmayan katılımcıların, buna yönelik tepkileri incelendi.
4
Uzun tokalaşanların kaygısı arttı
Uzun tokalaşanların kaygısı arttı
Buna göre uzun tokalaşmaya maruz kalanların daha az güldüğü ve kaygılarının arttığı ortaya çıktı. Normal tokalaşanlar ise daha fazla gülümseyip daha doğal davranıyor.

5
Kameralar önünde uzun tokalaşmak ise etkileyici ancak ikili ilişkileri en başından riske atabiliyor.

Son Dakika 3 saniyeden fazla tokalaşıyorsanız dikkat! İlişkinizi riske atıyorsunuz - Son Dakika


YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum