Son Dakika Haberleri: 3 saniyeden fazla tokalaşıyorsanız dikkat! İlişkinizi riske atıyorsunuz

3 saniyeden fazla tokalaşıyorsanız dikkat! İlişkinizi riske atıyorsunuz

4 gün önce

İngiltere'de yapılan bir araştırma sonucu uzun tokalaşan kişinin kaygısının arttığı tespit edildi.

1
Science Focus'un haberine göre, İngiltere'deki Dundee Üniversitesi Sosyal Bilimler Okulu Psikoloji Bölümü'nden Dr. Emese Negy'nin önderliğindeki çalışmada yüksek lisans öğrencileri, 36 katılımcıyla işleri ve kariyer hedefleri konusunda mülakat yaptı.
2
Katılımcılar, daha sonra ikinci bir araştırmacıyla tanıştırıldı.
3
Bu araştırmacı da bazı katılımcılarla 3 saniyeden az (normal), bazılarıyla 3 saniyeden fazla (uzun) tokalaşırken, bir kısmıyla ise hiç tokalaşmadı. Çalışmada tokalaşmanın öneminden haberi olmayan katılımcıların, buna yönelik tepkileri incelendi.
4
Uzun tokalaşanların kaygısı arttı
Uzun tokalaşanların kaygısı arttı
Buna göre uzun tokalaşmaya maruz kalanların daha az güldüğü ve kaygılarının arttığı ortaya çıktı. Normal tokalaşanlar ise daha fazla gülümseyip daha doğal davranıyor.

5
Kameralar önünde uzun tokalaşmak ise etkileyici ancak ikili ilişkileri en başından riske atabiliyor.Haber Yayın Tarihi: 12.10.2019 12:08 

YORUMLAR (3)


Diğer Galeriler

Doktorlar 'Bacağını keseceğiz' demişti, şifayı Türkiye'de buldu! +18 film yönetmeni olmuştu, cinsel içerikli film sitesinden ödülü kaptı! Playboy modeli yerel seçimlerde aday oldu! Seçtiği parti pes dedirtti İzmir'de 5 yıl sonra toprağın altından çıkarıldı! Tam 250 kilo Korkunç son! Tartıştığı sevgilisini yatağa bağlayıp acımasızca bıçaklamıştı, savunması pes dedirtti