3 Temmuz'dan Beri Neler Oldu? - Son Dakika

3 Temmuz'dan Beri Neler Oldu?

02.07.2012 21:28

1
3 TEMMUZ: TÜRKİYE ŞOKLA UYANDI!: 3 Temmuz Pazar sabahı Türkiye, tarihindeki en büyük şoklardan birine uyandı. 8 aydır büyük bir gizlilik içinde yürütülen soruşturma dev bir operasyona dönüşmüş ve sabah saatlerinden itibaren Türk futbolunun en önemli isimleri gözaltına alınmıştı.
2
TANINMIŞ İSİMLER GÖZALTINDA: Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım olmak üzere Türk futbolunun birbirinden önemli isimleri gözaltınaydı. İlk dalgada 12 ilde gözaltına alınanlar arasında Şekip Mosturoğlu, Cemil Turhan, Serdal Adalı, Tayfur Havutçu, Mecnun Odyakmaz, Bülent Uygun, Ümit Karan, Mehmet Yıldız, Emenike, Korcan Çelikay, Sezer Öztürk, İbrahim Akın, İskender Alın gibi isimler de vardı.
3
OPERASYON NEDENİ ŞİKE İDDİALARI: Gözaltına alınan isim sayısı 50'ye yakındı. Ayrıca Fenerbahçe, Sivasspor, Trabzonspor ve Beşiktaş kulüp binaları ile pek çok noktada arama yapıldı. Alınan ilk duyumlar operasyonun şike suçlamalarının yanı sıra çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmak suçlamasını da kapsadığı yönündeydi.
4
5 TEMMUZ: AYDINLAR, SAVCI İLE GÖRÜŞTÜ: TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Savcı Mehmet Berk ile görüştü ve çıkışta “İddialar çok vahim. Zamanımız çok kısıtlı. En kısa sürede bu konuyla ilgili karar almayı ümit ediyoruz” açıklaması yaptı. Bu arada tutuklamalar başladı.
5
6 TEMMUZ: EMNİYET'TEN ‘19 MAÇTA ŞİKE VAR' AÇIKLAMASI: İstanbul Emniyet Müdürlüğü bir açıklama yaptı ve Spor Toto Süper Lig ile Bank Asya 1. Lig'den tam 19 maçta şike ve teşvik faaliyetlerinin tespit edildiği bildirildi. Sabaha karşı tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 20 kişiden aralarında Şekip Mosturoğlu'nun da bulunduğu 15 kişi tutuklandı. 5 kişi ise serbest bırakıldı.
6
8 TEMMUZ: YILDIRIM SADECE SAVCI'YA KONUŞTU: Aradan geçen 5 günde gerek tutuklamalar gerekse de serbest bırakılmalar devam ederken, sıra Aziz Yıldırım'ın sorgusuna geldi. Yıldırım, Savcılık'ta ifade verdi. Gözaltına alındığından bu yana sık sık rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, sorgu sırasında da fenalaştı. Tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen Yıldırım, hastaneye kaldırıldı.
7
9 TEMMUZ: VE YILDIRIM DA TUTUKLANDI: 3 Temmuz'dan beri gözaltında olan ve bu süreçte sık sık şeker hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Aziz Yıldırım da tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi. Böylece tutuklanan Serdal Adalı, Tayfur Havutçu, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Mecnun Odyakmaz, Bülent Uygun gibi isimlere Yıldırım da eklendi.
8
11 TEMMUZ: NEVZAT ŞAKAR GÖZALTINA ALINDI: Operasyonun ilk gününden beri adı geçen Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar gözaltına alındı. Nevzat Şakar ertesi gün rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Şakar, gözaltı süresinin dolduğu 15 Temmuz'a kadar hastanede kaldı ve ardından taburcu edildi.
9
11 TEMMUZ: AYDINLAR ‘LİGLER ERTELENMEYECEK, KARARLAR İLERİDE': TFF Başkanı Aydınlar, kimseyi peşinen suçlu ilan edemeyeceklerini, ellerinde belgelerin olmadığını, belgeler gelse bile bu soruşturmanın zaman alacağını, cezaların ileride verilebileceğini söyledi. İddianamenin mahkeme tarafından kabul edilmesinin ardından soruşturmayı açacaklarını belirten Aydınlar, liglerin normal tarihinde başlayacağını, 31 Temmuz'da da Fenerbahçe ile Beşiktaş'ın Süper Kupa'da karşılaşacağını açıkladı.
10
11 TEMMUZ: SADRİ ŞENER GÖZALTINDA: Operasyonun 2. büyük dalgası 11 Temmuz'da yaşandı. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar'ın da aralarında olduğu pek çok isim gözaltına alındı. Şener, ifadesinin ardından mahkemeye sevkedildi ve kefaletle serbest bırakıldı. Şener'in yurtdışına çıkışı yasaklandı. Şakar da serbest bırakılırken; Eski TFF Başkanı Mahmut Özgener, Emniyet'te ifade veren önemli isimlerden sadece biriydi...
11
15 TEMMUZ: SERDAR ADALI İSTİFA ETTİ: Tutuklanan Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı, istifasını kulübe yolladı. Ancak ilerleyen süreçte Adalı'nın istifasının Beşiktaş Yönetim Kurulu'nda kabul edilmediği ve istifanın işleme konmadığı ortaya çıktı. Ancak Adalı tahliye olduktan kısa süre sonra bu kararını hayata geçirecekti...
12
19 TEMMUZ: AYDINLAR ‘BELGELER GELİYOR, LİGLER ERTELENEBİLİR': TFF Yönetim Kurulu toplantısı sonrası alınan kararları açıklayan Mehmet Ali Aydınlar, “Süper Kupa finali ertelendi. Yarından itibaren deliller, belgeler Savcılıktan tarafımıza gönderilecek. Belgeleri gördükten sonra Süper Lig ve 1. Lig'in ertelenip ertelenmeyeceğine karar vereceğiz.” dedi.
13
25 TEMMUZ: LİGLER ERTELENDİ: 5 Ağustos'ta başlaması gereken Spor Toto Süper Lig 9 Eylül'e ertelendi. Aynı şekilde Bank Asya 1. Lig de Eylül'e ertelendi.
14
2 AĞUSTOS: İFADE FIRTINASI: Operasyonda 4. dalga yaşandı. Sinan Engin, Emre Belözoğlu gibi önemli isimlerin ifadelerine başvuruldu ama artık gözaltılar azalmıştı. Çağrılan isimler genelde ifade verip gidiyordu.
15
15 AĞUSTOS: TFF İLK KARARINI VERDİ ‘ŞU AŞAMADA CEZA VEREMEYİZ': Hazırlanan ilk Etik Kurulu raporunu inceleyen TFF Yönetimi, şike soruşturması kapsamında cezaların bu aşamada verilemeyeceğine kanaat getirdi. Bunun gerekçesinin; cezalar verilse bile savunma hakkı kapsamında bu delillerin cezalandırılan kişi ve kurumlara iddianame hakkındaki yasağın sürmesi nedeniyle gösterilemeyecek olduğu vurgulandı. Cezaların iddianame kabul edildikten sonra verilebileceği belirtildi.
16
19 AĞUSTOS: ŞOKLAR BİTMİYOR ‘PLAY OFF': Şike operasyonu ile sarsılan, liglerin ertelenmesi meraklı bir bekleyişe giren, ardından bu ertelemenin boşuna yapıldığını gören futbol kamuoyu, yeni bir sürprizle karşılaştı. Yayıncı kuruluşun kulüp temsilcilerine verdiği iftar yemeğinde söz alan TFF Başkanı Aydınlar Süper Lig'de Play-Off sisteminin uygulanacağı açıklandı.
17
22 AĞUSTOS: UEFA MÜFETTİŞİ İSTANBUL'DA: UEFA Müfettişi Pierre Cornu İstanbul'a gelip Savcı Mehmet Berk görüştü. Cornu aynı zamanda TFF Başkan ve yöneticileri ile görüşüp şike operasyonu hakkında bilgi aldı.
18
24 AĞUSTOS: FENERBAHÇE MEN EDİLDİ: 3 Temmuz'dan bu yana tarihinin en çalkantılı dönemini yaşayan Fenerbahçe'ye bir büyük şok daha yaşatıldı. UEFA'nın TFF'ye gönderdiği “Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nden çekilsin. Çekilmezse siz men edin. Aksi takdirde biz soruşturma başlatırız” uyarısının ardından sarı lacivertliler “Çekilmiyoruz” yanıtı verdi. Ancak TFF, Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden men etti. UEFA ise Fenerbahçe'nin yerine Trabzonspor'u Devler Ligi'ne aldı.
19
26 AĞUSTOS: FENERBAHÇE ‘DÜŞÜRÜN ÖYLEYSE' DEDİ:

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesi konusunda Tahkim'e itirazda bulundu ama reddedildi. Sarı lacivertlilerden bu kez de “Bizi küme düşürün” talebi geldi. Ancak TFF bunu sözlü taleple yapamayacağını belirtip yazılı başvuru istedi. Fenerbahçe bunu kabul etmedi.

20
19 KASIM: GÜMÜŞDAĞ GÖZALTINDA: Soruşturma sürecindeki önemli gelişmelerden biri yaşandı ve TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı. TFF binasında arama yapıldı. Gümüşdağ sorgusunun ardından serbest bırakıldı.
21
25 KASIM: YASAYA MECLİS AYARI : Sporda Şiddet Yasası da tartışılmaya devam ediyordu. Yasanın çok ağır cezalar kapsadığı gerekçesiyle TBMM devreye girdi. Bütün partiler uzlaştı ve Sporda Şiddet Yasası değiştirildi. Daha sonraki süreçte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ‘Kişiye özel izlenimi yarattığı ve kamuoyu vicdanını rahatsız ettiğini' gerekçe göstererek değişikliği veto etti.
22
28 KASIM: FENERBAHÇE'Yİ AYAKLANDIRAN İDDİA: Ortaya atılan bir iddia ortalığı yine karıştırdı. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesinin ardında TFF Başkan Vekili Lütfü Arıboğan ile TFF Hukuk İşleri Sorumlusu İlhan Helvacı'nın UEFA Müfettişi Cornu'ya “Fenerbahçe'nin durumu çok vahim. Beşiktaş ve Trabzonspor'da birşey yok” demesinin olduğu öne sürüldü.
23
Bu iddiayı Fenerbahçe Yönetimi inandırıcı buldu ve Arıboğan ile Helvacı'dan istifasını talep etti. Ertesi gün ise TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Cornu-Arıboğan-Helvacı hakkındaki iddiaları kesin bir dille reddetti. Cornu'nun hazırladığı raporda Arıboğan'ın bu yönde konuştuğunu belirtmesine de tepki göstererek bu ifadesini değiştirmesini istedi.
24
2 ARALIK 2011: İDDİANAME AÇIKLANDI: Futbolda şike iddialarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Savcı Mehmet Berk'in hazırladığı iddianameyi onaylayarak Mahkeme'ye Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen kısa bir açıklama yaptı.
25
Yaklaşık 400 sayfalık iddianamede Aziz Yıldırım 'Haksız ekonomik çıkar sağlamak için suç örgütü kurmakla' suçlandı. Ayrıca Tayfur Havutçu ile Serdar Adalı'nın 'şike yapmak', Sadri Şener ile Nevzat Şakar'ın 'teşvik girişimi' ile suçlandığı iddianamede TFF Başkan vekili Göksel Gümüşdağ da 'şike yapmakla suçlandı.
26
İddianamede 14 futbolcu şüpheli olarak yer aldı: Mehmet Yıldız, Emenike, Ümit Karan, Sezer Öztürk, İbrahim Akın, İskender Alın, Serdar Kulbilge, Mahmut Baz, Sercan Yıldırım, Gökçek Vederson, Korcan Çelikay, Murat Şahin ile Mustafa Ulaş Ortakaya.
27
İddianamede Fenerbahçe, Beşiktaş, Mersin İdmanyurdu, Trabzonspor, Sivasspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Giresunspor'un adı geçti. İddianamede Fenerbahçe, Trabzon, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Mersin İdmanyurdu Spor, Manisaspor, Sivasspor, Giresunspor Başkanları ile Beşiktaşlı yönetici Serdar Adalı şüpheli olarak yer aldı.
28
İddianame açıklandığı sırada tam 31 isim Metris Cezaevi'nde tutukluydu: Aziz Yıldırım, Olgun Peker, Tayfur Havutçu, Serdar Adalı, Ahmet Ateş, Bülent İşçen, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Mecnun Odyakmaz, Bülent Uygun, İbrahim Akın, İskender Alın, Korcan Çelikay, Ali Kıratlı, Ümit Karan, Ahmet Çelebi, Tamer Yelkovan, Cemil Turan, Abdullah Karakuş, Haldun Şenman, Emre Koçak, Yusuf Turanlı, Abdullah Başak, Mehmet Yenice, Sami Dinç, Selim Kımıl, Abdullah Karakuz, Abdullah Eker, Abdurrahman Yakut
29
9 ARALIK: İDDİANAME KABUL EDİLDİ: 2 Aralık'ta İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen 400 sayfalık iddianame kabul edildi. 31'i tutuklu 93 kişi hakkındaki şike iddianamesinin oybirliğiyle kabul edildiği açıklandı. 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek davanın ilk duruşma tarihi içinse çok ilginç bir seçildi: 14 Şubat 2012
30
10 ARALIK: TBMM VETO DİNLEMEDİ: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 3 Aralık'ta bir kez daha görüşülmek üzere TBMM'ye iade edilen şike cezalarında indirim öngören Kanun, TBMM Genel Kurulunda aynen kabul edildi.
31
12 ARALIK: METRİS'TEN İLK TAHLİYELER: Yasada yapılan değişikliğin ardından Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı, eski Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, Beşiktaş Protokol Müdürü Ahmet Ateş, eski Diyarbakırspor Başkanı Abdurrahman Yakut, futbolcular İbrahim Akın, İskender Alın ve Korcan Çelikay tahliye edildi.
32
21 ARALIK: BÜTÜN BELGELER TFF'DE: İddianamedeki bütün belgeler ve deliller TFF'ye gönderildi. Etik Kurulu, ilk hazırlanan rapora son halini vermek üzere toplanmak için hazırlıklarına başladı. Aydınlar bu raporun bir tavsiye raporu olduğunu bir sonuç olmayacağını, son kararı TFF'nin vereceğini vurguladı.
33
26 OCAK: 58 RÜZGARI TERSİNE DÖNDÜ: Genel Kurul öncesi çoğunluk değişiklikten yanayken, rüzgar bir anda tersine döndü. Kulüp yöneticileri arasında yaşanan gerginlik, salondaki havayı da değiştirdi ve sonunda “58. Madde değişmesin” kararı çıktı. Bu arada şike sürecinde sık sık karşı karşıya gelen Fenerbahçe ile Trabzonspor ve Galatasaray'ın aynı yönde “değişmesin” oyu kullanması ilginç bir detaydı.
34
DEMİRÖREN'DEN AYDINLAR'A ÇAĞRI: Genel Kurul'un en çarpıcı anlarından biri de Kulüpler Birliği Başkanı Yıldırım Demirören'in sözleri oldu. Demirören, "Kulüplere öneriyorum, önergemizi geri çekelim, Futbol Fedarasyonu seçime gitsin" diyerek TFF Başkanı'na güven tazeleme çağrısı yaptı. Aynı çağrı Fenerbahçe Kulübü'nden de geldi.
35
31 OCAK: TFF'DE İSTİFA DEPREMİ: 29 Haziran'da TFF başkanlığı'na seçilen ama daha 1 hafta dolmadan Türk futbol tarihinin en büyük bombasını kucağında bulan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 7. ayda istifa etti. Aydınlar'ın yanı sıra Başkan Vekilleri Lütfü Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ da görevi bıraktı.
36
14 ŞUBAT: İLK DURUŞMA GÖRÜLDÜ: 3 Temmuz'da ilk operasyonun gerçekleştiği Futbolda Şike Davası'nın ilk duruşması Silivri'de görüldü. Binlerce Fenerbahçeli taraftar Silivri Cezaevi'ne akın etti. Duruşmada yapacağı açıklamalar büyük merakla beklenen Aziz Yıldırım, iddialı sözleriyle dikkat çekti.
37
Duruşmada söz alan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım "İbrahim Akın'a 100 bin euro verdiğimi kanıtlasınlar kendimi köprüden atarım" dedi. Diğer sanıklara yönelerek "Cesurlar bir kere, korkaklar her gün ölürler. Erkek adam bir kere ölür her gün ölmez" diye konuşan Yıldırım daha sonra basın mensuplarının oturduğu bölüme yönelerek "Televizyonlarda konuşanlarla çıktığımda tek tek yüz yüze görüşeceğim. Ne yazık ki spor medyasının içerisinde korkaklar var. Çok daha önemli açıklamalarım olacak" dedi.
38
24 ŞUBAT: 7 TAHLİYE: Futbolda Şike Davası'nda 7 isim tahliye oldu. Şekip Mosturoğlu, Mecnun Otyakmaz, Bülent Uygun ve Cemil Turan'ın da aralarında bulunduğu 7 kişi, suç vasfının değişme ihtimali göz önüne alınarak tahliye edildi.
39
27 ŞUBAT: TFF'NİN YENİ BAŞKANI DEMİRÖREN: Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasıyla boşalan TFF başkanlığı koltuğuna Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören oturdu. Eski TFF Başkan Vekili Ata Aksu'nun yarıştan çekilmesiyle seçime tek aday olarak giren Demiören, TFF'nin yeni başkanı oldu. Bursaspor'un protesto ederek yer almadığı seçimde Galatasaray ise Aksu'nun çekilmesi nedeniyle Demirören'e destek verdi ama oy kullanmadı.
40
22 MART: UEFA KONGRESİNE ERDOĞAN DAMGASI: İstanbul'da yapılan UEFA Kongresi'ne Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri ve Platini'nin cevabı damga vurdu.
41
Kongrede konuşan Başbakan Erdoğan, hukukta suçların şahsiliği ilkesini hatırlatarak, şikeye ve suça kim bulaşmışsa en büyük cezanın verilmesi gerektiğini ama kulüplere ceza verilmemesi gerektiğini söyledi. Erdoğan, gerçek kişilerin işlediği suçlar yüzünden tüzel kişilerin cezalandırılmasının, milyonlarca insanı cezalandırmak anlamına geleceğini vurguladı.
42
Erdoğan'ın sözlerine yanıt veren UEFA Başkanı Platini ise Başbakan Erdoğan'ın haklı olduğunu ancak sistemin yıllardır böyle işlediğini söyledi.
43
6 NİSAN: CAS DAVASI GERİ ÇEKİLDİ: Fenerbahçe, CAS'taki davayı geri çekti. Şampiyonlar Ligi'nden men edildikten sonra UEFA ve TFF aleyhine CAS'ta dava açan sarı lacivertliler, davayı geri çekmesi konusunda net bir açıklama yapmadı. Durum, 3 Temmuz'dan bu yana kulübe inanılmaz bir destek veren sarı lacivertli taraftarlar arasında da rahatsızlık yarattı.
44
30 NİSAN: TFF 16 KULÜBÜ PFDK'YA SEVKETTİ: TFF, Şike Soruşturması kapsamında 16 kulübü PFDK'ya sevketti. Bunlar arasında Galatasaray, Bursaspor gibi kulüplerin de olması yeni bir tartışmaya yol açtı. 22 maç ‘şüpheli' bulundu. Başkan Yıldırım Demirören, “Şike ve teşvik bulgusuna rastlanmaması sevindirici” dedi. Bu arada çok tartışılan 58. Madde değiştirildi. Teşebbüse küme düşme cezası kaldırıldı. Ayrıca cezaların 1 yıl ertelebilmesine olanak tanındı.
45
5 MAYIS: YELKOVAN DA TAHLİYE OLDU: Futbolda Şike Davası'nda yargılanan Fenerbahçe Muhasebe Müdürü Tamer Yelkovan da tahliye oldu.
46
6 MAYIS: KARARLAR SONUNDA AÇIKLANDI: PFDK, Şike Soruşturması kararlarını açıkladı. Kulüplere ceza verilmedi. Davanın en çok tartışılan ismi olan ve 1 senedir tutuklu bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a da ceza gelmedi. Diğer yandan Fenerbahçe Yöneticileri İlhan Ekşioğlu ile Şekip Mosturoğlu'na şikeye teşebbüsten ceza verildi. Futbolcu İbrahim Akın da maç sonucuna etki etmekten; yani şikeden ceza aldı.
47
1 HAZİRAN: METRİS'TE 4 KİŞİ KALDI: Aylardır yapılan tahliyeler sürdü. Son tahliyelerle birlikte Metris Cezaevi'nde sadece 4 tutuklu sanık kaldı: Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Olgun Peker, Yusuf Turanlı
48
4 HAZİRAN: TAHKİM AŞAMASI DA SONA ERDİ: Tahkim Kurulu, Şike Soruşturması kapsamında ceza alan isimlerin itirazlarını karara bağladı. İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu gibi isimlerin cezası onanırken; İbrahim Akın'ın cezası 3 yıldan 2 yıla, Serdar Kulbilge'nin cezası da 2 yıldan 3 maça indi.
49
9 HAZİRAN: CORNU İSTİFA ETTİ: Şike sürecinin en çok tartışılan isimlerinden, UEFA Müfettişi Pierre Cornu görevinden istifa etti. Soruşturmanın başlarında İstanbul'a gelen, burada yaptığı görüşmeler sonrası hazırladığı raporda Lütfü Arıboğan Ve İlhan Helvacı'nın kendisine Fenerbahçe için olumsuz, Beşiktaş ve Trabzonspor içinse olumlu görüş bildirdiğini yazan ve büyük bir tartışmanın fitilini ateşleyen, sonra da bunu şifahen değiştiren Cornu UEFA'daki görevini bıraktı.
50
16 HAZİRAN: UEFA'DAN 2 ONAY, 3 BEKLEME: UEFA, Galatasaray ve Trabzonspor'un Avrupa Kupalarına katılabileceğine dair yazıyı TFF'ye gönderdi. Mali Fair Play'e uymadıkları gerekçesiyle Avrupa Kupalarından men edilen Beşiktaş ve Bursaspor ile durumu belirsizliğini koruyan Fenerbahçe içinse bir açıklama yapılmadı.
51
22 Haziran: FENERBAHÇE'YE DE DAVET GELDİ: UEFA, Fenerbahçe'nin 2011-12 sezonunda men edildiği Şampiyonlar Ligi'ne 2012-13 sezonunda katılabileceğini açıkladı. UEFA'nın TFF ve Fenerbahçe'ye gönderilen yazıdaki “Katılıma uygunluk konusunda son kararın UEFA Disiplin Kurulu'nda olduğu kaydıyla...” ifadesi dikkat çekti.
52
3 TEMMUZ 2011'DE BAŞLADI, 2 TEMMUZ'DA 2012'DE BİTTİ!: 3 Temmuz 2011 Pazar sabahı yapılan operasyon ile başlayan ve 1 yıldır Türkiye'nin en çok konuşulan meselesi olan şike iddiaları, artık yeni bir boyut kazanacak. Futbolda Şike İddialarına yönelik davanın sonucu, operasyondan 364 gün sonra açıklandı.

Son Dakika 3 Temmuz'dan Beri Neler Oldu? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor