Son Dakika Haberleri: 3 Vekil Yolun Ortasında Kalakaldı

3 Vekil Yolun Ortasında Kalakaldı

9 yıl önce

1
Sivil itatsizlik eylemi çerçevesinde Batman'da yolu kapatanların büyük bölümü gözaltına alınınca dokunulmazlığı olan3 vekil yolun ortasında yalnız kaldı.


Batman'da BDP Grup Başkanvekilleri Bengi Yıldız ve Ayla Akat Ata ile Belediye Başkan Vekili Serhat Temel, trafiğe açık yolda oturma eylemi başlattı.

2
BDP İl Başkanlığınca Turgut Özal Bulvarı'ndaki boş alanda 15 Mart'ta kurulan ve "Demokratik Çözüm Çadırı" adı verilen çadır, Batman 2. Sulh Ceza Mahkemesi kararına istinaden Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gece söküldü. Sabah bir grup partiliyle basın açıklaması yaptıktan sonra bölgeden ayrılan BDP Grup Başkanvekilleri Bengi Yıldız ve Ayla Akat Ata, daha sonra kitlesel açıklama yapmak üzere tekrar alana geldi.


3
Toplanmaya başlayan gruba, polis dağılmaları yönünde önce uyarıda bulundu. Grubun dağılmaması üzerine polis, milletvekilleri Bengi Yıldız ve Ayla Akat Ata ile Belediye Başkan Vekili Serhat Temel dışındaki yaklaşık 50 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında BDP İl Başkanı Saadet Becerikli de bulunuyor.


4
Müdahalenin ardından Bengi Yıldız, Ayla Akat Ata ile Belediye Başkan Vekili Serhat Temel, Turgut Özal Bulvarı'nda yolda oturma eylemi başlattı.


5
Polisin ikna çabalarına rağmen Yıldız, Ata ve Temel eylemini sürdürdü. Bunun üzerine polis, yolu trafiğe açtı.


Yıldız, Ata ve Temel'in trafiğe açık yoldaki oturma eylemi sürüyor.


6
7
8Haber Yayın Tarihi: 24.03.2011 03:36 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!