Son Dakika Haberleri: 30 Yaşına Gelmeden Görmeniz Gereken 30 Yer

30 Yaşına Gelmeden Görmeniz Gereken 30 Yer

10 ay önce

30 yaş, insan hayatında önemli değişimlerin yaşanmaya başlandığı bir evre olarak kabul edilir.Çok gezen, çok bilir sözü doğrultusunda bu yaşa kadar mümkün oldukça çok gezmek her gencin hayali. İşte 30 yaşına gelmeden görmeniz gereken 30 yer...

1
Floransa, İtalya
Floransa, İtalya


Rönesansın en önemli kentlerinden biri olan Floransa seyahatiyle tarihe doğru bir yolculuğa çıkma fırsatı yakalayabilirsiniz.
2
Kosta Rika
Kosta Rika<br/>

Orta Amerika'nın hem Atlas hem de Pasifik Okyanusu'na kıyısı olan Kosta Rika doğasıyla dikkat çekiyor.
3
Antilop Kanyonu, ABD
Antilop Kanyonu, ABD


Arizona'da bulunan bu kanyon özellikle doğa severlerin ve fotoğrafçıların favori rotalarından biri.
4
Barcelona, İspanya
Barcelona, İspanya


Akdeniz'in en güzel kentlerinden biri olan Barcelona, canlı yaşamıyla özellikle gençlerin favori rotalarından biri.
5
Buenos Aires, Arjantin
Buenos Aires, Arjantin


Dünyanın diğer ucunda bulunan Buenos Aires, tangosu, kafeleri ve canlı soka
6
Petra, Ürdün
Petra, Ürdün


Antikçağ'dan günümüze ulaşan Petra, büyük bir mirasa ev sahipliği yapıyor.
7
Paris, Fransa
Paris, Fransa<br/>

Fransa'nın başkenti Paris, dünyanın en çok ziyaret edilen kentlerinden biri. Kültür ve sanatın dünya genelinde başkenti olarak kabul edilen Paris, sokakları, kafeleri ve müzeleriyle dikkat çekiyor.
8
Whistler Dağı, Kanada
Whistler Dağı, Kanada


Pek çok doğa harikasına sahip olan Kanada, dünyanın en büyük ikinci ülkesi konumunda. Büyük bir bölümü ormanlar ve buzullarla kaplı olan Kanada'daki Whistler dağı, doğa tutkunları tarafından mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.
9
Nashville, ABD
Nashville, ABD


Amerika'nın aslında bu çok ön planda olmayan kenti, yerel müzisyenleri ve barlarıyla dikkat çekiyor.
10
Safari, Afrika
Safari, Afrika


Kenya veya Tanzanya'da gerçekleştireceğiniz bir safari turu ile belgesellerde gördüğünüz vahşi doğaya canlı canlı tanıklık etme fırsatı yakalayabilirsiniz.
11
Hindistan
Hindistan


Evet, Hindistan... Bu dev ülkenin her köşesi ayrı bir hikaye ve tecrübeyi barındırıyor. Hindistan'da çıkılacak bir tren yolculuğu ya da kent turu, insana çok şey katacak.
12
Machu Picchu, Peru
Machu Picchu, Peru


And Dağları üzerinde bulunan Machu Picchu 20. yüzyılın başına kadar varlığı bilinmeyen bir kentti. İnka Uygarlığı'nın önemli kentlerinden biri olan Machu Picchu, günümüzde Peru'ya gelen turistler tarafından mutlaka ziyaret edilmektedir.
13
Roma, İtalya
Roma, İtalya
Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleriden biri olan Roma, zengin tarihi ve kültürel mirasıyla mutlaka görülmesi gereken kentlerden biri. Bir Roma ziyaretinin herkese katacağı çok şey var.
14
Yeni Zelanda
Yeni Zelanda


Dünyanın öbür ucundaki bu ülke sahip olduğu doğasıyla pek çok filme doğal set oldu.
15
Dünya Kupası
Dünya Kupası<br/>

Futbol günümüzün en gözde spor dallarından biri. Dört yılda bir düzenlenen dünya kupası da bu etkinliğin en önemli parçası. Dört yılda bir düzenlenen bu organizasyona katılmak unutulmaz bir anı olacaktır.
16
Galapagos Adaları, Ekvator
Galapagos Adaları, Ekvator


Latin Amerika ülkesi Ekvator'a bağlı olan Pasifik'teki bu uzak bölge, canlı çeşitliliği ve doğasıyla dikkat çekiyor.
17
Salzburg, Avusturya
Salzburg, Avusturya


Klasik müziğin en önemli kentlerinden biri olan Salzburg, mimarisi ve doğasıyla da ziyaretçileri büyülüyor.
18
Himalayalar
Himalayalar


Dünyanın çatısı olarak nitelendirilen Himalayalar zorlu bir tırmanışın ardından dünyaya çok farklı bir açıdan bakma imkanı sağlıyor. Ancak elbette bu tırmanış için iyi bir eğitim ve tecrübeye sahip olmanız gerekiyor.
19
İzlanda
İzlanda


Son yılların en gözde tatil rotalarından biri olan İzlanda, doğasıyla ziyaretçileri büyülüyor. Özellikle, soğuk iklimle arası iyi olan biriyseniz İzlanda tam size göre.
20
Palenque, Meksika
Palenque, Meksika


Maya Uygarlığı'ndan geriye kalan en önemli yerlerden biri olan Palenque, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde de yer almakta.
21
Çölde Yolculuk
Çölde Yolculuk


Uçsuz bucaksız bir çölde (tercihen rehber eşliğinde) gündüz kavurucu sıcağın, gece serin havanın eşliğinde gerçekleştireceğiniz bir yolculuk, hayatınızda unutulmaz anlara sahip olmanızı sağlayacaktır.
22
Çin Seddi, Çin
Çin Seddi, Çin


Engebeli bir arazi üzerine inşa edilen Çin Seddi, yüzyıllara meydan okuyor. Yaklaşık 22 bin kilometre uzunluğa sahip Çin Seddi, UNESCO listesinde de yer alıyor.
23
Tromsö, Norveç
Tromsö, Norveç<br/>Norveç'in en kuzeyinde yer alan Tromsö, dünyanın da en kuzeyindeki kentlerinden biri. Kuzey ışıklarını tüm görkemiyle izleyebileceğiniz Tromsö, bu yönüyle turistleri kendisine çekiyor.
24
Victoria Şelalesi, Zambiya - Zimbabve
Victoria Şelalesi, Zambiya - Zimbabve


Güney Afrika'da Zambiya ve Zimbabve arasında yer alan Victoria Şelalesi, görüntüsüyle insanı büyüleyen bir yer. 108 metre yüksekliğe sahip Victoria Şelalesi, özellikle fotoğrafçıların gözdesi.
25
İstanbul, Türkiye
İstanbul, Türkiye


Dünyada iki kıta üzerine kurulan tek kent olan İstanbul, Boğaziçi ve tarihi yarımdasıyla insanda hem tarihi hem de doğal güzellikler açısından hayranlık uyandırıyor.
26
İsviçre
İsviçre


Dünyanın en zengin ve mutlu ülkelerinden biri olan İsviçre, doğasıyla da dikkat çekiyor. İsviçre'de çıkacağınız bir tren yolculuğu size inanılmaz manzaralara tanıklık etme fırsatı sağlayacak.
27
Prag, Çekya
Prag, Çekya


Tarih ve kültür açısından Avrupa'nın en önemli kentlerinden biri olan Prag, sokaklarında kaybolmak isteyeceğiniz bir güzelliğe sahip.
28
Vietnam
Vietnam


Uzak Asya ülkesi Vietnam, doğasıyla insan kendisine çeken bir diğer ülke. İlginç dağları, çeltik tarlalarıyla olağanüstü bir görüntüye sahip olan Vietnam, çok sayıda turisti ağırlıyor.
29
Malta
Malta


Akdeniz'in ada ülkesi Malta, iklimi ve mimarisiyle dikkat çekiyor.
30
Norveç
Norveç


Kuzey Avrupa'nın müreffeh ülkesi Norveç, fyordları, nehirleri ve ormanlarıyla özellike doğa yürüyüşü ve keşfi yapmak isteyenler için çok iyi bir seçenek konumunda.

31
Havana, Küba
Havana, Küba


Küba'nın başkenti Havana, renkli binaları, neşeli insanları ve görkemli otomobilleriyle adeta doğal bir film platosu görünümünde.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bu Deliklerin İçinde Koskoca Bir Şehir Yaşıyor! Gizlice Fotoğrafı Çekilen Hostes Sosyal Medyada Fenomen Oldu! Araç Sahipleri Dikkat! Plakalarında Yeni Dönem Başladı Batman'dan Alkışlanacak Hareket! Şehrin Tüm Gazeteleri, Zehir Tacirlerine Aynı Manşeti Attı Sivilceleriyle Başı Dertteydi, Onu Şimdi Gören Hayran Kalıyor!