30 Yaşından Sonra Asla Tüketmemeniz Gereken 11 Ürün! - Son Dakika

30 Yaşından Sonra Asla Tüketmemeniz Gereken 11 Ürün!

3 yıl önce

Yetişkin olmanın en iyi yanlarından biri de istediğiniz zaman istediğiniz şeyi pişirip ya da alıp yiyebilmenizdir. Ama uzmanlar, yine de her canınızın istediğini yememeniz yönünde açıklamalarda bulunuyor. Uzmanlar bir de şu detaya dikkat çekiyor; kişi genç yaşlarda yediği şeyi 20'li, 30'lu ya da 40'lı yaşlarda yediğinde de hiçbir fark görmese de, vücut bunu bu şekilde algılamıyor. Bu bilgiye bağlı kalarak, uzmanlar 30 yaşından sonra asla tüketilmemesi gereken yiyecekleri açıkladı.

1
Salam, sosis gibi işlenmiş gıdalar
Salam, sosis gibi işlenmiş gıdalar
Yapılan bir araştırma salam ve sosisin sperm sayısını azalttığını ortaya koydu.

2
Aromalı yoğurt
Aromalı yoğurt
Yaşlanmayı her ne kadar önleyemesek de, yavaşlatmak mümkün. Aromalı yoğurdun içinde şeker olduğu unutulmamalı. Aromalı yoğurt yanı sıra ekmek ve ketçapdan da uzak durulmalı.

3
Kahvaltıda hamurlu yiyecekler
Kahvaltıda hamurlu yiyecekler
Son bulgulara göre, günlük kalorilerinin yüzde 17 ila 21'ini şekerli gıdalardan alan insanların kalp hastalığından ölme riskleri kalorilerinin yüzde 8'ini şekerli gıdalardan alanlara göre veya daha azını tüketenlere kıyasla daha yüksek.

4
Protein bar
Protein bar
Fit kalmak için daha sağlıklı ürünler tüketmek gerekiyor. Yapılan bir araştırma kolanın erkeklerin sperm kalitesini düşürdüğünü ortaya koydu.

5
Kremalı bisküvi
Kremalı bisküvi
Gerek bağımlılık yapması gerek göbek yapması nedeniyle tüketilmemesi gerekiyor.

6
Açma ve beyaz ekmek
Açma ve beyaz ekmek
İçindekiler, kırışıklık karşıtı kollajen gibi proteinlere hasar verir.

7
Kremalı kahve
Kremalı kahve
Kahveye eşlik eden krema çok da sağlıklı bir şey değil. Vücudu daha fazla yağlandırıyor ve kolestrolü yükseltiyor.

8
Şekersiz atıştırmalıklar
Şekersiz atıştırmalıklar
Eğer 30'lu yaşlarınızda kilo almaya başladıysanız karaciğer fonksiyonunuzda sorun olabilir. O nedenle toksinlerden uzak durmak için yapay tatlandırıcılardan uzak durmalısınız.

9
Margarin
Margarin
Margarin kalp hastalığına zemin oluşturabilir, ayrıca ciltte birtakım sorunlara yol açar. Bir de ciltteki kırışıkların daha hızlı yayılmasına sebep olur.

10
Paketlenmiş tereyağlı patlamış mısır
Paketlenmiş tereyağlı patlamış mısır
İçerisinde bulunan trans yağ kalp hastalığı riskini artırıyor.

11
Cips
Cips
Kanser, obezite gibi çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Cipsteki sodyum içeriği yüksek kan basıncına sebebiyet verebilir ve kardiyovasküler sağlığı olumsuz etkileyebilir.

Haber Yayın Tarihi: 15.07.2017 04:29 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

25 saniye sallandı, 601 can aldı! İşte Türkiye'nin yaşadığı en büyük depremler İmdat çağrısına cevap veren bikini modeli polis memuru vurularak öldürüldü Futbolcu Javier Hernandez'in eşi Sarah Kohan hem güzelliği hem yeteneğiyle büyülüyor Kenan Doğulu'nun klibinde birkaç saniye gözükmüştü, şimdilerde Türkiye'nin hayran olduğu isim! Hadise işi abarttı! Ayna önünde mayosuyla dans edip kalçasını gösterdi

Son Dakika Haberleri