44 Derecede Çiçek Açan Ağaç‎ - Son Dakika

44 Derecede Çiçek Açan Ağaç‎

24.07.2010 20:25

1
Hindistan'da, sıcaklığın 50 dereceye kadar yükseldiği Mayıs Haziran ve Temmuz aylarında sıcaklardan bunalan Hintliler, 44 derecede çiçek açan Amaltas ağacının gölgesinde serinliyor.

Tropikal iklimlere özgü bir ağaç olan Amaltas ağacı, hava sıcaklığı 44 derecenin üzerine çıktığı zaman çiçek açıyor. Yıldıza benzeyen şekli ve limoni rengi ile dikkat çeken Amaltas ağacı, başkent Yeni Delhi'nin hemen hemen bütün büyük parkında bulunuyor.

2
Halley Road, Nehru Park, Hint Kapısı gibi önemli halk meydanlarında bulunan Amaltas ağaçları, birçok Hintlinin serinlemek için gölgesinden istifade ettiği yerler. Sıcak havadan dolayı birçok halk meydanında özellikle dondurmacılar büyük rağbet görürken, onlarca çocuk da serinlemek için kendini meydanlardaki havuzlara atıyor.

Halley Road'daki parkın bahçıvanlarından olan Ram Swarap Amaltas ağacının sadece Mayıs Haziran ve Temmuz aylarında hava çok sıcak olduğunda açtığını söylüyor.

3
Bu ağacın çiçeklerinin açtığı zaman yaz mevsimin geldiğini anladıklarını söyleyen bahçıvan Swarap, Delhi'de kuzey Hindistan'da bu ağaca çok rastlandığını ifade ediyor.

Danesh Prasad havanın çok sıcak olduğu bugün de kendini serinlemek için Amaltas ağacının gölgesinin altına attığın söylüyor. Serinlemek için havuza giren çocuklardan Bikash Kumar ise her yaz havalar sıcakken bir iki saat burada havuza giriyor.

4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Son Dakika 44 Derecede Çiçek Açan Ağaç‎ - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın "Doğuştan mesafem var" diyerek maske takmıyordu! Merve Boluğur sorumsuz davranışının karşılığını aldı Türkiye Güzeli yayını terk etti! Fahrettin Koca sorusuna verdiği yanıtla pes dedirtti Yeşilçam'ın tatlı sert babası Hulusi Kentmen'in harabeye dönen evi için harekete geçildi