45 yıldır sivillerin girişine izin verilmiyordu, hayalet şehir böyle görüntülendi! - Son Dakika

45 yıldır sivillerin girişine izin verilmiyordu, hayalet şehir böyle görüntülendi!

5 ay önce

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin askeri bölge ilan ettiği Kapalı Maraş, 45 yıl sonra basın mensuplarının ziyaretine açıldı.

1
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki temasları kapsamında, askeri bölge statüsünde ilan edilen ve 1974'ten bu yana kapalı olan Maraş bölgesi, 45 yıl sonra basın mensuplarının ziyaretine açıldı.
2
KKTC Hükümeti, Kapalı Maraş'ın açılması konusunda çalışma başlatmasının ardından 45 yıldır kapalı olan bölge, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi tarafından yapılan organizasyon ile basın mensuplarına açıldı.

3
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de, bazı temaslarda bulunmak üzere geldiği KKTC'deki kapalı Maraş bölgesini ziyaret ederek bilgi aldı.

4
13 Ağustos 1974 ikinci Barış Harekatı sonrası Türk tarafının yönetimine geçmesinin ardından, bölgeye sivillerin girişi yasaklanmıştı.


5
6
7
8
9
10
11

Haber Yayın Tarihi: 29.08.2019 01:41 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu! Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş

Son Dakika Haberleri