5 Mayıs Bu Tarihe Çok Dikkat! - Son Dakika

5 Mayıs Bu Tarihe Çok Dikkat!

1
'5 Mayıs' bu tarihe çok dikkat! Cumartesi günü gözünüz gökyüzünde olsun. Kimi uzmanlara göre bu tarihte oluşacak doğa olayı, depremleri bile tetikleyebilir...
2
5 Mayıs Cumartesi günü gökyüzünde nadir gözlemlenebilen bir doğa olayı gerçekleşecek.
3
Amerika'daki kimi astronomi sitelerinde ayın yakınlığının dünyadaki depremleri ve şiddetli gelgiti tetikleyebileceği yorumları yapılıyor.
4
Ay, bu yılın Dünya'ya en yakın noktasına gelecek. Aynı zamanda dolunaya denk gelen bu günde, ay yüzde 16 oranında daha büyük ve çok parlak olarak gözlemlenebilecek.
5
5 Mayıs'ta yörüngesindeki seyahati sırasında gezegenimize en yakın noktasına gelecek olan ay, 356 bin 955 kilometrelik mesafede olacak.
6
Uzmanlar, Cumartesi günü ayın ufka en yakın olduğu anlarda en iyi şekilde fotoğraflanabileceğini söylüyor.
7
Ayın bu “en yakın” anının, bir yandan da dolunaya denk gelmesi, gökyüzü gözlemcileri için büyük bir şans olarak yorumlanıyor. Ayın “en uzak” olacağı gün ise 28 Kasım olacak.
8
Depremi Tetikler mi? Amerika'daki kimi astronomi sitelerinde ayın yakınlığının dünyadaki depremleri ve şiddetli gelgiti tetikleyebileceği yorumları yapılıyor.

9
Washington Post gazetesine açıklama yapan AccuWeather meteorolojik tahmin sitesinin yazarlarından Daniel Vogler daha çok kıyı bölgeleri için endişeli.
10
Vogler, “Gelgit böyle dönemlerde yüzde 25 artış gösterir. Bu gün içinde kıyı şeridinde seller ve hatta 1962'de olduğu gibi kıyı şeridi fırtınaları yaşanabilir” diyor

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Beyrut'u kana bulayan patlama 300 bin insanı evsiz bıraktı Kıvrak danslarıyla hayran bırakan fenomen gelin adayı Solmaz'ın son hali, takipçilerini hayal kırıklığına uğrattı Depp gözünü kararttı! Eşiyle yasak aşk yaşayan Musk'ı cinsel organını kesmekle tehdit etti Güzel tenisçi Eden Silva, ateşli paylaşımlarıyla modellik ajanslarını peşine taktı Ünlü oyuncu Demi Moore'dan bomba etkisi yaratacak proje! Cinsel ilişki dersleri verecek