Son Dakika Haberleri: 5 Yaşındaki İki Çocuk, -45 Derece Soğukta Anaokulundan Kaçtı! Sebebi İnanılmaz

5 Yaşındaki İki Çocuk, -45 Derece Soğukta Anaokulundan Kaçtı! Sebebi İnanılmaz

30 gün önce

Yakutistan, -45 dereceyi gösterirken, 5 yaşındaki iki çocuk anaokulundan kaçmaya karar verdi. Dondurucu soğukta yollarını kaybeden iki ufaklık son anda bulundu.

1
Rusya Yakutistan'da, iki miniğin annelerine yapmak istedikleri sürpriz az kalsın ölümleri ile sonuçlanıyordu. Yılın en soğuk günlerinden birinde, dereceler -45'i gösterirken, eldivenleri olmadan kreşi terk eden çocukların kapıdan çıkış anı güvenlik kamerasına yansıdı.
2
Siberian Times gazetesi çocuklardan birinin Rusya'ya bağlı Saha Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Yakutsk'ta bir hastanede tedavi altına alındığını yazdı. Çocuklardan Lena'nın annesi Evdokia Kutukova "Üç parmağı soğuktan donmuş. Sürekli ağlıyor. Çocuklar hâlâ şokta" dedi.
3
Çocukların Namtsy köyündeki kreşten kaçtığı, Kutukova'nın kreşe gelip Lena'nın montunun askıda olmadığını fark etmesiyle ortaya çıktı. Çalışanlara haber veren anne, kızının en yakın arkadaşının da okulda olmadığını fark etti. Ardından kızın ailesini aradı ve onların da kızlarından haberleri olmadığını öğrendi.
4
Kutukova ailesi, tam o sırada Lena'nın dedesinin kendilerini arayarak Lena'nın gözyaşları içinde ve donmak üzere bir halde eve geldiğini söylediğini anlattı.
5
Lena'nın babası, yoldan geçen bir yabancının kızına atkı verdiğini ve bunun ısınmasına yardımcı olduğunu söyledi ve ekledi: "Eldivenleri bile yoktu, ne kadar üşüdüğünü hayal bile edemiyorum!"
6
Köydeki evine dönerken çöken karanlıktan ötürü yolunu kaybeden diğer kız ise bir başka eve sığınmış halde bir saat sonra bulundu. Siberian Times'a konuşan Evdokia Kutukova "Tanrıya şükür başka bir eve girmek aklına gelmiş. Soğuk ısırığı olmamış, sadece çok üşümüş" dedi.
7
Hipotermi belirtileri nedeniyle hastaneye kaldırılan ve adı açıklanmayan kız, kontrollerinin ardından taburcu edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

O Hayat Benim'in Nuran'ı, Şimdilerde Fit Vücuduyla Büyülüyor! Lüks Restoranda Skandal! Mantardan Zehirlenen Kadın, Oracıkta Hayatını Kaybetti Ünlü YouTuber 'Milyoner Koca Nasıl Bulunur' Dersleri Veriyor Sahanda Yumurtanın İçine 1 Küp Buz Atınca Bakın Ne Oluyor! ''Kendimi Makyajsız Beğenmiyorum!'' Dedi, Güzel Olmak İçin 70 Bin TL Harcadı!