500 yıllık keşif! Annesi öldü diye canlı canlı gömüldü - Son Dakika

500 yıllık keşif! Annesi öldü diye canlı canlı gömüldü

3 ay önce

Grönland'da 500 yıl önce ölen Inuit halkından bir ailenin bugüne kadar çok iyi korunmuş mumyaları bulundu.

1
Grönland'de bir grup avcının 1972'de tesadüfen ortaya çıkardığı ve aralarında 6 aylık bir bebeğin de bulunduğu 500 yıllık mezar ilk kez görüntülendi.
2
Bulunan 8 kişinin milattan sonra 1475'te ölmüş olabileceği iddia ediliyor.
3
500 yıllık mumyalar, 1'er metre arayla 2 ayrı mezarda, üst üste konularak gömülmüş halde bulundu.
4
Çocukları yaşasa bile ölen anneyle gömülürdü!
Çocukları yaşasa bile ölen anneyle gömülürdü!
Mezarda iki de çocuk vardı. Çocukların anneleri öldüğü için canlı canlı gömüldüğü düşünülüyor. Çünkü Inuit halkında, evin annesinin ölmesi durumunda, çocukları yaşasa bile canlı canlı anneyle birlikte gömülürdü.
5
Tüm aile bir arada olsun diye!
Tüm aile bir arada olsun diye!
Inuitler'deki bu gelenek tüm aile bireylerinin dünya hayatından sonra da huzur içinde ve birlikte olduğundan emin olmak için yapılıyordu.

6
Arkeologlar, çenelerinde ve alınlarında dövme bulunan 6 kadın ile biri 6 aylık iki çocuğunun bulunduğu kalıntıların mumyalanmasında buz ikliminin etkili olduğunu düşünüyor.

Haber Yayın Tarihi: 01.10.2019 10:05 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kurşun dizisinin Tomris'i derin göğüs dekoltesiyle takipçilerini şaşı etti! Soğuk algınlığına iyi geliyor, cinsel güce güç katıyor! İşte mesir macununun faydaları Noel kutlamaları sokaklara taştı! Alkolün etkisiyle kendinden geçen İngilizlerden ilginç kareler Yılbaşı kapı süsünün içinden çıkan şey şoke etti! Görenin midesi kalkıyor Erzurum'da gizemli yol! Boşta bırakılan araçlar kendi kendine yokuş çıkıyor