500 yıllık keşif! Annesi öldü diye canlı canlı gömüldü - Son Dakika

500 yıllık keşif! Annesi öldü diye canlı canlı gömüldü

01.10.2019 10:05

Grönland'da 500 yıl önce ölen Inuit halkından bir ailenin bugüne kadar çok iyi korunmuş mumyaları bulundu.

1
Grönland'de bir grup avcının 1972'de tesadüfen ortaya çıkardığı ve aralarında 6 aylık bir bebeğin de bulunduğu 500 yıllık mezar ilk kez görüntülendi.
2
Bulunan 8 kişinin milattan sonra 1475'te ölmüş olabileceği iddia ediliyor.
3
500 yıllık mumyalar, 1'er metre arayla 2 ayrı mezarda, üst üste konularak gömülmüş halde bulundu.
4
Çocukları yaşasa bile ölen anneyle gömülürdü!
Çocukları yaşasa bile ölen anneyle gömülürdü!
Mezarda iki de çocuk vardı. Çocukların anneleri öldüğü için canlı canlı gömüldüğü düşünülüyor. Çünkü Inuit halkında, evin annesinin ölmesi durumunda, çocukları yaşasa bile canlı canlı anneyle birlikte gömülürdü.
5
Tüm aile bir arada olsun diye!
Tüm aile bir arada olsun diye!
Inuitler'deki bu gelenek tüm aile bireylerinin dünya hayatından sonra da huzur içinde ve birlikte olduğundan emin olmak için yapılıyordu.

6
Arkeologlar, çenelerinde ve alınlarında dövme bulunan 6 kadın ile biri 6 aylık iki çocuğunun bulunduğu kalıntıların mumyalanmasında buz ikliminin etkili olduğunu düşünüyor.

Son Dakika 500 yıllık keşif! Annesi öldü diye canlı canlı gömüldü - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı