51 Yıldır 'Erkek Gibi' Yaşıyor - Son Dakika

51 Yıldır 'Erkek Gibi' Yaşıyor

26.02.2014 21:13

Sivas`ta babasının ölümünün ardından annesi tarafından "erkek gibi" yetiştirilen, 66 yaşındaki Rahime Yüksel, ilginç yaşam hikayesiyle görenlerin ilgisini çekiyor.

1
Sivas`ta babasının ölümünün ardından annesi tarafından "erkek gibi" yetiştirilen, kahvehaneye giden, erkek berberinde tıraş olan 66 yaşındaki Rahime Yüksel, ilginç yaşam hikayesiyle görenlerin ilgisini çekiyor.

2

Evlenmeyi hiç düşünmediğini dile getiren Yüksel, "Tek başıma yaşıyorum. Evlenmeyi hiç düşünmedim, düşünmüyorum da" diye konuştu.

3

Ulaş ilçesine bağlı Yapalı köyünde yaşayan ve bir yaşındayken babasını kaybeden Yüksel, babasının ölümünün ardından annesi tarafından kendini daha iyi koruyacağı düşüncesiyle erkek gibi yetiştirildi.

4

Yüksel, 15 yaşından sonra erkek kıyafetleri giymeye, erkeklerle gezmeye ve oynamaya başladı.

5

Köylülerin ve ilçe halkının "Rahman" ismini verdiği Yüksel, aradan geçen 51 yılda bir erkek gibi yaşamını sürdürdü.

6
15 yaşından sonra hiç etek giymeyen, makyaj yapmayan ve kadın kıyafetlerini sevmeyen Yüksel, erkek kıyafetlerinin içerisinde kendisini daha mutlu hissediyor.

7

İlçedeki erkek berberinde tıraş olan, kasket giyen, tespih çeken ve kahvehaneye giden Yüksel, bu durumundan ise şikayetçi değil.

8

Ulaş Kaymakamlığı tarafından yaptırılan tek katlı evde yaşayan Yüksel, ilerleyen yaşına rağmen dinç kalmayı başararak bütün işlerini kendisi yapıyor.

9

Yüksel, 15 yaşından sonra hiç kadın kıyafeti almadığını, takım elbise, erkek ayakkabısı, pantolonu giydiğini anlatarak, "Ölene kadar böyle giyeceğim, bu çok hoşuma gidiyor" dedi.

10

Kadın kıyafetlerini kendisine yakıştıramadığını anlatan Yüksel, erkek berberine gittiğini, ilçedeki kahvehaneye gidip oradakilerle çay içip sohbet ettiğini söyledi.

11

Son Dakika 51 Yıldır 'Erkek Gibi' Yaşıyor - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement